Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

WOLONTARIAT ZA GRANICĄ

Aplikuj na Wolontariat Zagraniczny

Witamy w GVI. Jeśli to czytasz, prawdopodobnie masz już całkiem spore pojęcie o tym, czym jest wolontariat zagraniczny i być może już rozmawiałeś z rodziną czy przyjaciółmi o tym, dlaczego warto zostać wolontariuszem za granicą.

Jaka jest twoja główna motywacja do wolontariatu za granicą? Założymy się, że chcesz wywrzeć rzeczywisty i znaczący wpływ na świat. Tak, wiemy, że prawdopodobnie dzieliłeś się inspirującymi cytatami na temat wolontariatu za granicą i zasypujesz swoich bliskich historiami o tym, jak wolontariat zagraniczny zmienił czyjeś życie.

Bardzo cieszymy się, że nas znalazłeś ponieważ tak jak Tobie, tak i nam leży na sercu zmienianie świata na lepsze. W rzeczywistości ponad 20 lat spędziliśmy na doskonaleniu jakości naszych międzynarodowych projektów w zakresie zrównoważonego rozwoju, aby zapewnić maksymalny pozytywny wpływ podczas podróży wolontariackiej za granicę.

Oprócz tego, że możemy zagwarantować, że nasi wolontariusze będą uczestniczyć w rozwiązywaniu najważniejszych problemów globalnych, istnieją dwa dodatkowe powody, by zgłaszać się na wolontariat zagraniczny GVI. Po pierwsze, obiecujemy zwiększyć szanse na osiągnięcie doskonałości w wybranym zawodzie. Po drugie, oferujemy najwyższy poziom bezpieczeństwa i wsparcia dla wszystkich naszych wolontariuszy.

Wybór renomowanej organizacji wolontaryjnej, takiej jak GVI, pomaga uniknąć wielu problemów podczas wolontariatu za granicą. Nasze normy etyczne dochowujemy zawsze z największą starannością, a szkolenia na miejscu prowadzone we wszystkich programach gwarantują, że każdy z uczestników jest dobrze przygotowany do swoich zadań.  Nie bez znaczenia jest również uzyskane doświadczenie zawodowe, które zaprocentuje podczas aplikacji na studia za granicą lub przy ubieganiu się o wymarzoną pracę.

Być może już zdecydowałeś „dlaczego”, ale teraz zastanawiasz się, w jaki sposób można zgłosić się na wolontariat za granicę. Rozwiązanie jest na szczęście dość proste. Przeglądnij naszą stronę, znajdź wolontariat za granicą, który Ci się spodoba, a następnie złóż wniosek o pracę wolontariacką za granicą. Jeśli masz problem z wyborem programu, przejrzyj nasz artykuł zawierający listę naszych 10 najlepszych programów dla wolontariuszy za granicą. Możesz również skontaktować się z nami, aby porozmawiać z jednym z naszych doradców  na temat rekomendowanych programów wolontariatu za granicą. Jeśli gromadzisz fundusze,  sprawdź nasze stypendia i platformę pozyskiwania funduszy.

Mamy nadzieję, że spotkamy się wkrótce na jednym z naszych wolontariatów zagranicznych.

Gdzie wyjechać na wolontariat zagraniczny?

Jest tak wiele ekscytujących miejsc na świecie do odwiedzenia, że wybór tego jedynego może być nie lada wyzwaniem. Pewnie próbujesz odpowiedzieć sobie nad pytaniem „Gdzie wyjechać na wolontariat zagraniczny?”. Nie możemy decydować za Ciebie, ale chcielibyśmy usłyszeć o lokalizacjach, o których marzysz, abyśmy mogli pomóc Ci dopasować miejsce do twoich preferencji. Nasi Doradcy ds. Rekrutacji są zawsze gotowi udzielić Ci rady, tak aby miejsce wolontariatu spełniało wszystkie Twoje wymagania.

Prowadzimy projekty zrównoważonego rozwoju, które pozwalają na wolontariat w Afryce, Azji, Europie, Ameryce Łacińskiej lub Australii i Oceanii. Z GVI możesz wybrać się na wolontariat zagraniczny do Kambodży, Kostaryki, Ghany, Grecji, Indii, Laosu, Meksyku, Nepalu, Peru, na Seszele, RPA, Tajlandii oraz Fidżi. Możesz także zostać wolontariuszem za granicą w Tanzanii i Zambii.

Niektórzy wolontariusze chcą wiedzieć „Jakie są najbezpieczniejsze kraje, w których można zrealizować wolontariat zagraniczny?” Są zaniepokojeni niebezpieczeństwami związanymi z wolontariatem za granicą. Chociaż podróże zagraniczne zawsze wiążą się z pewnym ryzykiem, GVI nie działa w krajach, w których wiemy, że ryzyko jest zbyt wysokie. Oceniamy to ryzyko poprzez sieć naszych pracowników zatrudnionych w każdym kraju naszej aktywności. Ponadto, trzymamy się sztywno zasad bezpieczeństwa wyznaczonych przez certyfikat  British Standards 8848.

Programy Wolontariatu za granicą

Wolontariat z Ochrony przyrody za granicą

Wolontariat za zwierzętami za granicą

GVI oferuje możliwości wolontariatu ze zwierzętami za granicą w Kostaryce, na Seszelach, w Grecji, RPA i Tajlandii. Nasze programy pozwalają uczestnikom na wolontariat ze zwierzętami, chociaż w większości naszych programów nie wspieramy ani nie zachęcamy wolontariuszy do bezpośredniej interakcji z dzikimi zwierzętami. Wszystkie nasze programy tego rodzaju są programami ochrony dzikiej przyrody i wszystkie są dostosowane do Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 15 - Life on Land.

Wartość projektów związanych z pomocą w sierocińcach czy w schroniskach dla zwierząt za granicą jest wątpliwa. Tworzenie w niewoli nienaturalnego środowiska dla dzikich zwierząt nie jest idealnym rozwiązaniem. Wymagane jest tylko w niektórych, bardzo szczególnych okolicznościach, takich jak krytyczne zagrożenie dla gatunku czy całkowite zniszczenie ich naturalnego środowiska. Z tego powodu GVI unika tego rodzaju swojego zaangażowania w tego rodzaju projekty. Możesz dowiedzieć się więcej o naszym stanowisku w sprawie obchodzenia się ze zwierzętami i ich niewoli oraz o naszych wytycznych operacyjnych dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa.

Jeśli szukasz wolontariatu za granicą w zakresie opieki nad zwierzętami, oferujemy programy, które pozwalają ci zrealizować wolontariat ze słoniami, a także zaangażować się w pracę wolontaryjną na rzecz żółwi. Nasz projekt ochrony słoni azjatyckich realizowany jest w małej wiosce zamieszkałej przez członków kultury Karen na wzgórzach nad Chiang Mai w północnej Tajlandii. Tutaj współpracujemy z lokalnymi kornakami - czyli opiekunami słoni, aby pomóc w słoniom pracującym na roli powrócić na łono natury. Nasze działania mają na celu także wsparcie lokalnej społeczności w tworzeniu alternatywnych źródeł dochodów. W programie dla słoni dotykanie jest dozwolone tylko podczas kontroli stanu zdrowia, a lokalni kornacy kierują procesem ze względów bezpieczeństwa. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat etycznego wolontariatu ze słoniami, przeczytaj nasz artykuł na ten temat.

Nasz projekt ochrony żółwi morskich ma siedzibę w prowincji Phang Nga w południowej Tajlandii. Tutaj nasi wolontariusze pracują w lokalnej szkółce żółwi wspieranej przez rząd Tajlandii. Wolontariusze pomagają w hodowli żółwi morskich do momentu uzyskania rozmiarów, pozwalających żółwiom sobie radzić i przetrwać przetrwanie na wolności. Wolontariusze biorący udział w programie żółwi mogą dotykać żółwi tylko podczas ich czyszczenia w celu zapobiegania chorobom.

Oferujemy również wolontariaty z ochrony żółwi morskich w Kostaryce, Grecji i na Seszelach. We wszystkich tych programach wolontariusze dotykają żółwi tylko podczas gromadzenia danych od gniazdujących żółwi morskich lub pomagając im dotrzeć do oceanu.

Dla tych, którzy chcą żyć i pracować wśród lwów odradzamy wszelkie programy oferujące pracę gdzie podkreśla się kontakt fizyczny ze zwierzętami. Jest to nie tylko niebezpieczne dla wolontariuszy, ale i bardzo szkodliwe dla zwierząt. Jest bowiem mało prawdopodobne, aby lwy wychowane w niewoli opanowały umiejętności niezbędne do przetrwania na wolności. Alternatywnym programem o udowodnionej wartości ochronnej jest nasz program Wolontariatu z dużymi kotami w RPA. W tym programie wolontariusze pomagają śledzić ruchy i zachowanie lwów i innych drapieżników, takich jak lamparty, gepardy i hieny w prywatnym rezerwacie przyrody, w którym działamy. Wolontariusze mogą również zaangażować się w inne nasze projekty ochrony przyrody w Afryce Południowej, w których mogą wspierać ochronę nosorożców, słoni, hen, gepardów i innych gatunków.

Jeśli dżungle Kostaryki wydają Ci się bardziej pociągające niż sawanny południowej Afryki, dołącz do naszej wolontariatu ochrony dzikiej przyrodą w Kostaryce, gdzie pracujemy w Parku Narodowym Tortuguero, aby wspierać ochronę jaguarów i innych gatunków zamieszkałych w lasach deszczowych, takich jak małpy i ptaki tropikalne.

Wolontariat z Ochrony środowiska morskiego za granicą

GVI oferuje wolontariaty zagraniczne z zakresu biologii morskiej na Fidżi, w Meksyku i na Seszelach. We wszystkich tych programach wolontariusze będą nurkować zdobywać profesjonalne certyfikaty nurkowe potwierdzone przez PADI. Wszyscy wolontariusze GVI zajmujący się ochroną środowiska morskiego uzyskują specjalizację PADI Coral Reef Research Diver.To wyjątkowe kwalifikację oferowane wyłącznie w ramach programów ochrony zasobów morskich GVI. Wszyscy wolontariusze GVI zajmujący się ochroną mórz mogą być również pewni, że przyczynią się do realizacji 14-stego Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ - Ochrona oceanów, mórz i zasobów morskich oraz wykorzystywanie ich w sposób zrównoważony. Wszystkie nasze projekty ochrony mórz są dostosowane do wytycznych ONZ w tym zakresie. Wolontariusze GVI zajmujący się ochroną morza zdobędą umiejętności i doświadczenie, które okażą się cenne, jeśli zdecydują się na karierę w dziedzinie biologii morskiej, oceanologii lub ochrony oceanów. Dla wolontariuszy, którzy wolą nurkowanie z rurką niż nurkowanie z akwalungiem, oferujemy sezonowy projekt badań nad koralowcami w południowej Tajlandii. Ograniczenie zanieczyszczenia plastikiem i zdobywanie wiedzy na temat skutków zmian klimatu, zwłaszcza bielenia koralowców, są aspektami wszystkich naszych programów wolontariatu w zakresie ochrony mórz za granicą.

Wolontariat z Ochrony Środowiska za granicą

We wszystkich lokalizacjach, w których prowadzimy projekty ochrony dzikiej przyrody oraz w wielu lokalizacjach, w których realizowane są projekty społeczne, prowadzimy również wolontariaty związane z ochroną środowiska. Wolontariusze mogą pomóc w wysiłkach na rzecz odbudowy środowiska, usuwając zanieczyszczenia z tworzyw sztucznych, odpady ze środowiska morskiego, lądowego i słodkowodnego, pomagając eliminować gatunki inwazyjne i wspierając lokalne organizacje w sadzeniu rodzimych drzew lub innych rodzimych gatunków. W naszych projektach ochrony dzikiej przyrody wolontariusze mogą również pomagać miejscowemu personelowi w utrzymywaniu szlaków przyrodniczych w rezerwatach przyrody. Wolontariusze mogą również dowiedzieć się o wpływie zmian klimatu na określone siedliska przyrodnicze podczas dowolnego z naszych programów ochrony.

Wolontariat na rzecz rozwoju społeczności lokalnej za granicą

Wolontariat z dziećmi

Jeśli chcesz pomóc dzieciom za granicą, dołącz do naszych wolontariatów z dziećmi lub wolontariatów nauczycielskich za granicą. W tych programach wspieramy lokalnych nauczycieli w osiągnięciu kamieni milowych rozwoju ich wychowanków, zwiększaniu umiejętności czytania i liczenia, umiejętność obsługi komputera, a także zdrowego odżywianie i aktywności fizycznej. Włączając się w te projekty, wolontariusze pracują nad osiągnięciem 4-ego Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ - Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie.

Nasze programy nie są krótkoterminowymi programami wolontariatu z dziećmi, ponieważ nie  popieramy tego rodzaju rozwiązań. Według nas krótkoterminowe wolontariaty z dziećmi są niemoralne i bardziej szkodzą niż pomagają. Jeśli zastanawiasz się nad takim programem, zachęcamy do zapoznania się z pytaniami etycznymi dotyczącymi tych programów.

Wiele osób chcących zgłosić się na wolontariat z dziećmi za granicą chce pracować w domach dziecka. Ostatnie badania wykazały, że wolontariat w domach dziecka lub darowizny składane na ich rzecz, przyczyniają się do pogorszenia warunków życia dzieci. GVI nie oferuje wolontariatów w domach dziecka, ani nie wspiera bezpośrednio takich placówek. Dowiedz się więcej o naszym stanowisku w sprawie wolontariatów w domach dziecka tutaj.

Nie musisz wybierać wolontariatu z dziećmi, aby im pomóc. Wspieranie rodziców w ich codziennej walce o większy dochód gospodarstwa domowego może pomóc dzieciom. Przyczynisz się do osiągnięcia tego celu, dołączając do jednego z programów wolontariatu na rzecz Praw Kobiet, czy staży biznesowych.

Niestety nie oferujemy żadnych programów wolontariatu związanych z opieką nad osobami  starszymi.

Wolontariat nauczycielski za granicą

Wspieranie edukacji jest jednym z najlepszych sposobów zapewnienia rozwoju jednostek, rodzin, społeczności i narodów. Edukacja nie tylko zwiększa przyszłą zdolność dziecka do zarabiania, ale jest również związana z lepszym zdrowiem. Edukacja dziewcząt w szczególności  przyczynia się do równość płci w danym kraju.

Oferujemy wolontariat nauczycielski w Kambodży, Kostaryce, Fidżi, Ghanie, Indiach, Laosie, Meksyku, Nepalu, Peru, RPA i Tajlandii. W większości tych programów wolontariusze wspierają lokalnych nauczycieli w nauczaniu języka angielskiego, chociaż mogą również wspierać nauczanie innych przedmiotów. Wszystkie nasze wolontariaty edukacyjne za granicą są dostosowane do 4-ego Celu Zrównoważonego Rozwoju ONZ - Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie.

W Kostaryce, Laosie i Tajlandii możesz także uzyska certyfikat TEFL, dołączając do jednego z naszych staży nauczycielskich za granicą. Jeśli chcesz uczyć się hiszpańskiego podczas wolontariatu za granicą, dołącz do naszych programów w Kostaryce, Meksyku i Peru.

Wolontariat dla trenerów sportowych za granicą

Uprawianie sportu w pierwszych latach życia uczy aktywnego spędzania czasu, ale także cennych umiejętności społecznych, które pomogą w przyszłej karierze. Możesz pomóc wesprzeć te cenne umiejętności pracując jako nauczyciel i trener sportu w RPA i Indiach. Sport, którego możesz uczyć zależy od Ciebie. Może to być piłka nożna a nawet futbol amerykański. Zapoznanie studentów ze sportami charakterystycznymi w Twoim kraju i zachęcenie ich do wprowadzenia Cię w tajniki sportów unikalnych dla ich kraju to świetny sposób na komunikację międzykulturową.

Wolontariat Biznesowy za granicą

Wprowadzanie w życie umiejętności biznesowych podczas wolontariatu za granicą może nie być oczywistym wyborem. Jednak wolontariat biznesowy, w szczególności wolontariat mikrofinansowy, zyskuje na popularności. Dzieje się tak dlatego, że jednym z największych motorów zmian społecznych jest rozwój biznesu. W rzeczywistości pierwszy cel zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych to Eliminacja ubóstwa we wszystkich jego formach na całym świecie.

W wielu krajach, w których prowadzimy nasze projekty rozwoju społeczności lokalnej, pomagamy w lepszym wykorzystaniu możliwości, jakie daje turystyka międzynarodowa. Do tej grupy krajów należą: Kambodża, Kostaryka, Fidżi, Ghana, Indie, Laos, Nepal, Peru, RPA
i Tajlandia. Wolontariusze biorący udział w tych projektach mogą uczyć angielskiego dorosłych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności kontaktu z międzynarodowymi gośćmi. Pomaga im to uzyskać większe możliwości zatrudnienia lub zbudować własną firmę. Wolontariusze mogą również pomagać członkom lokalnej społeczności w zwiększaniu oferty turystycznej. Możesz dowiedzieć się więcej o naszej polityce odpowiedzialnego podróżowania tutaj.

W wielu krajach, w których prowadzimy nasze projekty rozwoju społeczności lokalnej, pomagamy w lepszym wykorzystaniu możliwości, jakie daje turystyka międzynarodowa. Do tej grupy krajów należą: Kambodża, Kostaryka, Fidżi, Ghana, Indie, Laos, Nepal, Peru, RPA
i Tajlandia. Wolontariusze biorący udział w tych projektach mogą uczyć angielskiego dorosłych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności kontaktu z międzynarodowymi gośćmi. Pomaga im to uzyskać większe możliwości zatrudnienia lub zbudować własną firmę. Wolontariusze mogą również pomagać członkom lokalnej społeczności w zwiększaniu oferty turystycznej. Możesz dowiedzieć się więcej o naszej polityce odpowiedzialnego podróżowania tutaj.

Wolontariusze działający na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet pomogą również wspierać rozwój lokalnego biznesu. Wolontariusze pomagają kobietom w rozwijaniu dodatkowych umiejętności zawodowych, takich jak obsługa komputera i oprogramowania biurowego. W zależności od potrzeb kobiet wolontariusze mogą również pomóc im w tworzeniu własnych planów biznesowych i rozwiązywaniu problemów mikroprzedsiębiorstw.

Wolontariat Budowlany za granicą

Wszystkie wolontariaty budowlane GVI są ściśle powiązane z celami rozwoju społeczności lokalnej. Cele wszystkich projektów budowlanych GVI są zgodne Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 3 (Zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrobytu), 4 (Zapewnienie wszystkim edukacji wysokiej jakości oraz promowanie uczenia się przez całe życie) oraz 6 (Zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i warunków sanitarnych poprzez zrównoważoną gospodarkę zasobami wodnymi).

Wolontariusze biorący udział w naszych wolontariatach budowlanych za granicą nie będą budować domów. Będą za to pomagać w renowacji czy naprawach w lokalnych szkołach. Wszystkie materiały budowlane użyte w projekcie są wliczone w opłatę programową. Uwzględniono także szkolenie na miejscu dla wszystkich wolontariuszy budowlanych, a takżę nadzów llokalnych ekspertów.

Chociaż nie prowadzimy specjalnych wolontariatów dla inżynierów budowlanych, mile widziani są studenci inżynierii i inni specjaliści z branży budowlanej.

Wolontariat zagraniczny na rzecz Praw Kobiet

Badania nad rozwojem międzynarodowym sugerują, że wzmocnienie pozycji kobiet może przynieść wiele korzyści dla danego kraju. Dochód narodu wzrasta, a statystyki zdrowotne matek i dzieci poprawiają się. GVI pozwala wolontariuszom wspierać inicjatywy na rzecz równości płci w Kambodży, Kostaryce, Ghanie, Indiach, Fidżi, Laosie, Meksyku, Nepalu, Peru i Tajlandii. Wszystkie programy upodmiotowienia kobiet GVI są zgodne Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 5 - Osiąganie równości płci oraz wzmocnienie pozycji kobiet i dziewcząt. W ramach tych programów wolontariusze wspierają kobiety i dziewczęta w zwiększaniu dostępu do edukacji, zwiększaniu dochodów oraz w poprawie zdrowia dla nich samych, ich dzieci i społeczności. Warsztaty na temat równości płci mogą odbywać się również w większej społeczności, w tym wśród chłopców i mężczyzn.

GVI nie oferuje jeszcze wolontariatów zaprojektowanych specjalnie dla studentów prawa. Jednak dla tych studentów prawa, którzy są szczególnie zainteresowani równością płci, programy wolontariatu na rzecz praw kobiet mogą być zarówno pouczającym, jak i satysfakcjonującym wyborem.

Wolontariat zagraniczny na rzecz promocji zdrowia

Jeśli szukasz programów wolontariatu związanych z opieką zdrowotną, które pozwolą ci na etyczne podjęcie wolontariatu za granicą bez wykształcenia medycznego, proponujemy nasze programy wolontariatu promujące zdrowie za granicą, umożliwiające zdobycie doświadczenia w zakresie globalnego zdrowia publicznego, rozwoju międzynarodowego i edukacji. W ramach tych programów wolontariusze wspierają profilaktyczną edukację zdrowotną prowadząc lekcje w lokalnych szkołach lub prowadząc warsztaty. Wszystkie programy wolontariatu promocji zdrowia GVI są zgodne z Celem Zrównoważonego Rozwoju ONZ nr 3  - Zapewnienie wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowego życia oraz promowanie dobrobytu.

Wychodzimy z założenia, iż jeżeli wolontariusz nie jest uprawniony do wykonania procedur medycznych w swoim kraju, nie powinien mieć możliwości wykonywania takich procedur w innym kraju. Ryzyko wyrządzenia krzywdy pacjentowi jest zbyt bowiem bardzo duże.

Istnieją etyczne programy wolontariatu medycznego, jednak są one bezpośrednio powiązane z renomowanymi instytucjami szkolnictwa wyższego. Jeśli nie jesteś jeszcze wykwalifikowanym lekarzem lub nie bierzesz udziału w programie szkolenia medycznego, przemyśl czy na pewno warto brać udział w nieetycznym wolontariacie medycznym za granicą narażając siebie i innych na niebezpieczeństwo.

GVI działa na zasadzie primum non nocere - po pierwsze nie wyrządzają szkody. Dlatego nie oferujemy żadnych programów wolontariatu medycznego, w tym programów
z pielęgniarstwa, ratownictwa czy stomatologii. Nie oferujemy również programów wolontariatu weterynaryjnego za granicą, w tym programów asystenta weterynaryjnego lub pielęgniarki weterynaryjnej. Z tych samych powodów nie oferujemy również programów farmaceutycznych, psychologicznych i pracy socjalnej.

Dla tych, którzy pytają „Jak mogę zostać wolontariuszem za granicą bez dyplomu?” - odpowiadamy: GVI koncentruje się na zapewnieniu etycznych możliwości wolontariatu za granicą osobom niewykwalifikowanym. Szkolimy wolontariuszy do poziomu, który pozwala im wykonać określone zadania bez ryzyka wyrządzenia szkody i bez obciążania miejscowego personelu.

Miej na uwadzę, że nie specjalizujemy się w udzielaniu pomocy w przypadku katastrof naturalnych, ani pomocy humanitarnej. Organizacje wolontaryjne, które oferują tego rodzaju wolontariat, mają na celu zapewnienie wolontariuszom krótkoterminowych scenariuszy. My zaś koncentrujemy się wspieraniu długoterminowego i zrównoważonego rozwoju.

Wolontariat fotograficzny za granicą

Zawsze szukamy osób z kreatywnymi umiejętnościami, które pomogą nam w zwiększeniu świadomości na temat 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

W miejscach gdzie realizujemy wolontariaty z ochrony dzikiej przyrody wielu naszych wolontariuszy może ćwiczyć umiejętności fotografowania, podczas gdy w miejscach realizacji wolontariatów z ochrony środowiska morskiego wolontariusze ćwiczą umiejętności fotografii podwodnej.

W naszych projektach rozwoju społeczności wolontariusze mogą również zdobyć doświadczenie w dokumentowaniu historii lokalnych organizacji charytatywnych i pracowników organizacji pozarządowych. W ten sposób możesz pomóc szerzyć międzynarodową świadomość tego, co robią lokalni mieszkańcy. Stworzysz narrację, którą możesz zainspirować ludzi z całego świata.

Jesteśmy także w trakcie tworzenia staży  z komunikacji i mediów społecznościowych, a także specjalnych staży medialnych skoncentrowanych na wideografii, projektowaniu i dziennikarstwie, które będą oferowane we wszystkich naszych lokalizacjach. Na razie zainteresowani mogą dołączyć do naszego Stażu z komunikacji w Kambodży.

Nasz kurs pisania online jest również bardzo popularny. Pozwala początkującym pisarzom podróżniczym opublikować swoją pracę, zdobyć doświadczenie w marketingu cyfrowym i poznać najlepsze praktyki w zakresie komunikacji i dziennikarstwa. Nauka o tym jak mówić o krytycznych problemach globalnych, może pomóc wywrzeć wpływ praktycznie z dowolnego miejsca na świecie.

Typy Wolontariatów za granicą

Wolontariat dla nastolatków za granicą

GVI oferuje programy wolontariatu za granicą zaprojektowane specjalnie dla nastolatków w wieku od 15, 16 i 17 lat. Programy te obejmują  trzy części: pracę wolontaryjną, aktywne zwiedzanie pełne przygód oraz udział w szkoleniach, które pozwalają nastolatkom dowiedzieć się o międzynarodowych zagadnieniach zrównoważonego rozwoju w angażujący sposób.

Większość programów GVI dla osób poniżej 18 roku życia jest realizowana w czerwcu, lipcu i sierpniu, czyli w czasie letnich wakacji i trwają dokładnie dwa tygodnie.

Jeśli jesteś nastolatkiem i nie chcesz podróżować podczas wakacji letnich, możesz wybrać się w trakcie przerwy Wielkanocnej, podczas których realizujemy programy w Meksyku i Kostaryce. Programy te realizowane są w marcu, kwietniu i maju i trwają tylko tydzień.

Programy dla nastolatków GVI to programy grupowe, co oznacza, że ​​nastolatki wspólnie rozpoczynają program i razem kończą wszystkie działania wolontariackie, podróżnicze i przygodowe. Działania prowadzone są przez pracowników GVI. Na większości programów GVI stosunek ilości personelu do ilości uczestników jest bardzo wysoki - wynosi 6:1. Na programach dla nastolatków ten stosunek jest zwykle jeszcze wyższy, zapewniając dodatkowe wsparcie i wskazówki dla nastolatków. Po zakończeniu programu wolontariatu dla nastolatków GVI wszyscy uczestnicy otrzymują certyfikat ILM Endorsed Youth Leadership.

Loty oraz ewentualna asysta podczas lotów nie są wliczone w opłatę. Możemy jednak pomóc organizacyjne. Wystarczy zaznaczyć takie życzenie naszemu opiekunowi ds. rekrutacji.

Wolontariat zagraniczny dla studentów

GVI specjalizuje się w oferowaniu najlepszych zagranicznych wolontariatów dla studentów. Jeśli chcesz się o tym przekonać, sprawdź opinie na nasz temat przesłane przez naszych poprzednich wolontariuszy.

Studenci mogą wziąć udział w programach wolontariatu zagranicznego GVI przez cały rok, wybierając czas najlepiej odpowiadający ich planom. Wielu studentów decyduje się na udział podczas przerwy letniej, ponieważ daje im to możliwość uczestnictwa nie tylko krótkoterminowych, ale i długoterminowych programach. Minimalny czas trwania wolontariatu to 1 tydzień, a maksymalny to 6 miesięcy. Opcje wyjazdu na jeden lub dwa miesiące są najpopularniejszym wyborem.

Chociaż programy wolontariatu zagranicznego GVI nie są akredytowane przez uczelnie wyższe, to studenci, którzy ukończą program wolontariatu lub stażu GVI, mogą ubiegać się o zaliczenie praktyk.

Wolontariat zagraniczny w ramach Gap Year

Wielu młodych dorosłych decyduje się na wolontariat zagraniczny w ramach gap year. Tylko niektórzy decydują się na wyjazd na cały rok. Większość wybiera się na gap year na okres od jednego do sześciu miesięcy. GVI daję możliwość wyboru czasu na jaki zaangażujesz się w projekt. To Ty decydujesz. Jeżeli szukasz możliwości zwiększenia szans na zatrudnienie, zastanów się nad skorzystaniem z jednego z naszych staży w ramach Gap Year.

Wolontariat w czasie Career Break

Pracujący dorośli, którzy chcą w wartościowy sposób spędzić czas swojego urlopu, mogą dołączyć do dowolnego z naszych programów wolontariatu za granicą. Ci, którzy czują się niezadowolenie z obecnej pracy mogą również skorzystać z tej okazji, aby odkryć nową drogę, a także zdobyć umiejętności i doświadczenia, które pomogą im się przebranżowić.

Wolontariat za granicą dla osób starszych

Większość naszej wolontariatu za granicą jest dostępna dla osób starszych. Wszystko, czego potrzebujesz, to sprawność fizyczna i chęć wywarcia znaczącego wpływu. Uważamy, że doświadczenie zawodowe osób powyżej 40 i 50 roku życia może być szczególnie cenne. Dla emerytów programy te mogą być świetną okazją do przeżycia przygody i podzielenia się swoim doświadczeniem.  W większości naszych lokalizacji osobom starszym możemy zaoferować podwyższenie standardu zakwaterowania.

Wolontariat rodzinny za granicą

GVI ma w swojej ofercie także programy wolontaryjne za granicą przeznaczone dla rodzin z dziećmi. Niezależnie od tego, czy szukasz wolontariatu jako para, z dzieckiem, czy z rodzicami, nasze programy wolontariatu rodzinnego za granicą są przeznaczone dla wszystkich członków rodziny. Wolontariat w trakcie Bożego Narodzenia  jest szczególnie popularną opcją dla rodzin. Jedyną wymaganiem jest, że wymaganie wiekowe w stosunku do dzieci - muszą mieć co najmniej 14 lat. Za każdego dorosłego członka rodziny dołączającego do programu członek poniżej 18 roku życia otrzyma 25% zniżki na opłatę programową.

Wolontariat Grupowy za granicą

Oferujemy również programy wolontariatu grupowego dla grup szkół średnich, uniwersyteckich i korporacyjnych. Inne rodzaje organizacji, takie jak lokalne kluby i grupy społeczne, również mogą zarezerwować u nas program wolontariatu grupowego.

Jako GVI jesteśmy organizacją neutralną religijnie. Oznacza to, że nie oferujemy żadnych programów przeznaczonych specjalnie dla członków społeczności żydowskiej, chrześcijańskiej czy islamskiej. Nie oferujemy również wyjazdów misyjnych za granicę. Osoby wszystkich wyznań są mile widziane w naszych programach wolontariackich, więc jeśli twoja grupa chciałaby zorganizować niestandardowy program wolontariatu za granicą, skontaktuj się z nami, a my przedstawimy Ci propozycję Ci szeregiem pomysłów, które zainspirują członków Twojej grupy.

Finansowanie Twojego Wolontariatu za granicą

Jak mogę wyjechać na wolontariat zagraniczny za darmo?

Jeśli zastanawiasz się nad bezpłatnym programem dla wolontariuszy, zalecamy przeczytanie naszego artykułu „Po co płacić za wolontariat za granicą”. Jest mało prawdopodobne, aby oferowane darmowe programy wolontariatu międzynarodowego oparte były o legalną działalność. Jeśli po przeczytaniu naszego artykułu nadal zadajesz pytanie „Dlaczego muszę płacić za wolontariat za granicą?”, skontaktuj się.

Czy mogę otrzymać zapłatę za wolontariat za granicą?

Nie oferujemy wynagrodzenia za wolontariat za granicą.

Czy oferujecie tanie programy wolontariatu za granicą?

Zachowaj ostrożność w stosunku do wszelkich organizacji, które oferują tanie programy wolontariatu za granicą. Jest mało prawdopodobne, aby przestrzegali praktyk etycznych lub odpowiednich wymogów BHP. Zanim zapłacisz za wolontariat za granicą, zawsze zapytaj o konkretne usługi, które będą Ci świadczone przez organizacje. Czy możesz znaleźć recenzje, które zaświadczą o jakości ich usług?

GVI nie specjalizuje się w oferowaniu niedrogich programów wolontariatu za granicą. Koncentruje się zaś na zagwarantowaniu wolontariuszom, że ich praca będzie miała konkretną wartość dla lokalnego środowiska, bez ryzyka wyrządzenia szkody, Zapewniamy wolontariuszom bezpieczeństwo i wsparcie przez całą podróż, a także nowe umiejętności
i doświadczenia,, które pomogą im w przyszłej karierze. Zawsze byliśmy bardzo transparentni w kwestii naszych finansów. Aby dowiedzieć się więcej, zobacz naszą tabelę „Gdzie idą twoje pieniądze?”. Z przyjemnością odpowiemy na pytania, jeśli chcesz porozmawiać o tym, jak organizujemy nasze finanse, aby zapewnić maksymalny pozytywny wpływ naszym lokalnym partnerom w terenie.

Jeśli nadal poszukujesz tanich programów dla wolontariuszy za granicą, nasze najtańsze programy dla wolontariuszy za granicą to Wolontariat ze słoniami w Tajlandii i Wolontariat z nowicjuszami buddyjskimi w Laosie.

Chcę zostać wolontariuszem za granicą, ale mnie na to nie stać

Finansowanie programu wolontariatu za granicą niekoniecznie musi być trudne. Sprawdź, czy w tej chwili mamy jakieś stypendia dla wolontariuszy. Ułatwiliśmy także pozyskiwanie funduszy na wolontariat zagraniczny, tworząc własną platformę pozyskiwania funduszy. Po prostu złóż wniosek, aby założyć własną stronę pozyskiwania funduszy GVI i zacznij zbierać pieniądze na wolontariat za granicą. Pozwoli to twoim przyjaciołom i bliskim sponsorować twój wyjazd na wolontariat za granicą. Znajdź sposoby na gromadzenie funduszy na wolontariat zagraniczny czytając nasz artykuł na temat zbierania funduszy.

Wiele rządów udostępnia stypendia podróżne specjalnie dla studentów, którzy podejmują pracę czy wolontariat za granicą. Możesz dowiedzieć się więcej, odwiedzając międzynarodowe biuro edukacyjne swojej uczelni lub uniwersytetu. Mogą również istnieć prywatne organizacje oferujące stypendia na wolontariat zagraniczny.

Co jest wliczone w cenę za wolontariat zagraniczny GVI?

W cenie każdego programu zawarty jest: transport w kraju realizacji wolontariatu,   zakwaterowanie, trzy posiłki dziennie oraz wszystkie szkolenia i sprzęt niezbędne do skutecznego ukończenia pracy wolontariusza. W programach GVI dla nastolatków opłata obejmuje także pełną opiekę nad uczestnikami. 

Cena za program GVI nie obejmuje lotów, ubezpieczenia, ani kosztów uzyskania ewentualnej wizy. Możemy zaoferować Ci doskonały pakiet ubezpieczeniowy zaprojektowany specjalnie dla naszych międzynarodowych wolontariuszy przez firmę ubezpieczeniową Ensleigh. Oferujemy także porady i wsparcie wizowe.

Dlaczego GVI?

W ciągu ostatnich dwudziestu lat GVI zyskało reputację jednej z najlepszych organizacji wolontariatu zagranicznego. GVI powstała w 1998 roku i od tego czasu otrzymała szereg nagród i wyróżnień oraz znakomite recenzje przeważającej większości wolontariuszy. Pomogły nam to zbudować markę jednej z najlepszych organizacji, z którą warto wyjechać na wolontariat za granicę.

Zarówno indywidualni wolontariusze, jak i inne organizacje wolontaryjne szanują nas ze względu na nasze zaangażowanie w rzeczywisty, znaczący i trwały wpływ jaki wywierają nasze programy. Naszym celem jest stosowanie najlepszych praktyk etycznych, opartych na wiedzy ekspertów zewnętrznych. We wszystkich naszych działaniach chcemy wspierać 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ

Nasze standardy bezpieczeństwa i higieny pracy realizowane są na podstawie British Standards 8848. To zbiór najlepszych praktyk dla organizatorów turystyki aktywnej. Każdemu wolontariuszowi przydzielany jest także osobisty koordynator wsparcia podróży, który pomaga mu w przygotowaniach wyjazdowych.

Ponadto, jakość naszych szkoleń, doświadczeń zawodowych oraz uzyskanych kwalifikacji pomogą w aplikacji na studia wyższe w UK, ale także w zdobyciu wymarzonej pracy.

Identyfikujemy się jako przedsiębiorstwo społeczne i wykorzystujemy zasoby zapewniane przez naszych wolontariuszy i stażystów do wspierania lokalnych inicjatyw zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że nie jesteśmy organizacją charytatywną ani non-profit, ale współpracujemy z lokalnymi organizacjami, które mogą być organizacjami charytatywnymi lub non-profit. Na przykład w Meksyku nasi wolontariusze pracują, aby wesprzeć Save the Children. Zbieramy również fundusze dla naszych lokalnych partnerów za pośrednictwem zarejestrowanej w Wielkiej Brytanii organizacji charytatywnej GVI Trust.

Nie działając jako organizacja charytatywna lub finansowana przez rząd mamy większą swobodę w znalezieniu najbardziej optymalnych sposobów przyczynienia się do osiągnięcia międzynarodowych celów zrównoważonego rozwoju w możliwie najkrótszym czasie. Z przyjemnością omawiamy naszą strukturę organizacyjną w dowolnym momencie. Skontaktuj się z nami.

ZOBACZ NASZYCH WOLONTARIUSZY W AKCJI

WYBIERZ PROGRAM DLA SIEBIE

OCHRONA DZIKIEJ PRZYRODY

Różnorodność biologiczna ma kluczowe znaczenie dla utrzymania zdrowego ekosystemu. Projekty te koncentrują się na ochronie zagrożonych gatunków roślin i zwierząt oraz zapewniają edukację społecznościom lokalnym tak, by mogły wdrażać długoterminowe, skuteczne działania na rzecz ochrony środowiska. Studenci, którzy ukończą nasze programy otrzymają punkty akademickie!

WOLONTARIAT Z DZIECIMI

Najlepszym sposobem walki o lepsze jutro dzieci, jest zrównoważona edukacja i programy szkoleniowe. Oferujemy dzieciom bezpieczne środowisko edukacyjne, z pomocą, nadzorem, socjalizacją i nauką poprzez zabawę. Koncentrujemy się na przedmiotach podstawowych, w tym matematyce, języku angielskim i zajęciach sportowych. Zdobądź praktyczne umiejętności w pracy z dziećmi, a jeśli jesteś studentem, otrzymasz także punkty akademickie.

OCHRONA ŚRODOWISKA MORSKIEGO

Ekosystemy morskie są kluczowe dla dobrostanu zarówno środowiska morskiego jak i lądowego. Wody oceaniczne stanowią ogromne źródło pożywienia i cennych minerałów dla społeczności na całym świecie. Projekty te koncentrują się na przywróceniu uszkodzonych ekosystemów morskich i ochronie zagrożonych gatunków poprzez odpowiedzialne działania prewencyjne..

OPIEKA NAD ZWIERZĘTAMI

Ten rodzaj wolontariatu może być bardzo satysfakcjonującym doświadczeniem dla wszystkich kochających zwierzęta. W miejscach odbywania wolontariatu wiedza na temat właściwej opieki nad zwierzętami domowymi, hodowlanymi czy dziką zwierzyną,  jest wciąż niedostateczna. Brak określonych standardów utrudnia działania opiekuńcze i pomoc dedykowaną poszczególnym gatunkom. Nasi uczestnicy mają szansę wesprzeć edukację lokalnej społeczności w zakresie właściwej opieki nad zwierzętami.

NAUCZANIE

Umiejętność czytania i pisania po angielsku prowadzi do lepiej płatnych miejsc pracy i daje szansę na poprawę standardu życia. Nauczyciele języka angielskiego są najbardziej poszukiwanym zasobem w społecznościach i szkołach, z którymi współpracujemy. Nasi wolontariusze pomagają nam wypełnić to ogromne zapotrzebowanie. Wybierz wolontariat edukacyjny, zdobądź umiejętności pedagogiczne i podnoś z GVI swoje kwalifikacje.

OPIEKA ZDROWOTNA

Dostęp do opieki zdrowotnej jest zróżnicowany ze względu na kraj, grupę społeczną i sytuację materialną poszczególnej osoby, na co duży wpływ mają ogólne warunki społeczne i gospodarcze. Twoja pomoc w podnoszeniu standardów opieki zdrowotnej w krajach naszych wolontariatów jest niezastąpiona. Nasze projekty dedykujemy takim elementom zdrowia publicznego jak higiena, bezpieczeństwo korzystania z wody, świadomość HIV / AIDS, zdrowie matek i zmniejszenie współczynników umieralności dzieci.

INICJATYWY NA RZECZ KOBIET

W ramach projektów na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet dołączysz do międzynarodowego zespołu wolontariuszy pracujących nad zapewnieniem kobietom i młodym dziewczętom dostępu do równej edukacji, opieki zdrowotnej i możliwości zarobkowych. Nasze projekty realizowane są w czarujących i zróżnicowanych kulturowo krajach na całym świecie. Zmieniaj życie kobiet i pomagaj w ich rozwoju, wzmacniając także swoje własne umiejętności.

BUDOWNICTWO

Właściwa infrastruktura budowlana i wydajne systemy są kluczowymi aspektami zdrowia i dobrego samopoczucia społeczności lokalnych. Nasze projekty budowlane koncentrują się na zaspokajaniu podstawowych potrzeb człowieka i dążą do ochrony osób najbardziej zagrożonych i najsłabszych. Przez swój udział pomożesz tym społecznościom, które znajdują się w trudnej sytuacji socjalnej i cywilizacyjnej. Wspierając nasze projekty budowlane zdobędziesz nowe umiejętności i rozwiniesz swoją własną ścieżkę karierę.

SPORT

Sport jest niezwykle wartościowym narzędziem w pracy z dziećmi. Pomaga w walce z depresją, lepszej koncentracji, uczy podstaw pracy zespołowej, poszanowania zasad i może być ogromnym czynnikiem zwiększającym pewność siebie. Uczestnicy angażują się i pomagają w prowadzeniu zajęć sportowych dla dzieci w społecznościach, z którymi pracujemy. Umiejętności, których uczą się najmłodsi, wykraczają daleko poza boisko sportowe.