Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

WOLONTARIAT W INDIACH

Wolontariat w Indiach

Poznaj odurzającą różnorodność kulturową Indii i zapierające dech w piersiach krajobrazy, dołączając do jednego z naszych projektów wolontaryjnych. Oferujemy szereg możliwości wolontariatu w dwóch indyjskich lokalizacjach, w których koncentrujemy się na celach Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych:

Jako ogólnoświatowa organizacja wolontaryjna jesteśmy dumni z tego, że definiując cele naszej działalności w pełni współpracujemy z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi. Udało się w ten sposób skoncentrować pracę naszych wolontariuszy na rzeczywistych potrzeb zgłaszanych przez lokalna społeczność. Stąd przekonanie, że prowadzone przez nas projekty na terenie Indii nie mają sobie równych pośród projektów realizowanych przez inne organizacje wolontaryjne.  Niezależnie od tego, jaką dziedzinę wolontariatu w Indiach wybierzesz, możesz mieć pewność, że pracujesz nad trwałymi i pozytywnym zmianami w życiu lokalnych społeczności. 

Wielu wolontariuszy udaje się do Indii chcąc zobaczyć wielu atrakcji turystycznych, z których Indie słyną. Uczestnicy programów GVI podczas wakacyjnego wolontariatu w Indiach mogą wykorzystać weekendy na zwiedzanie okolicy. Często wolontariusze tworzą większe grupy, którymi podróżują do odleglejszych rejonów kraju.  Nasze programy w Indiach zaprojektowane są z myślą o studentach, ale nie tylko. Oferujemy również specjalnie zaprojektowane wolontariaty dla młodzieży Under 18, które zawierają w sobie elementy pracy na rzecz lokalnych społeczności oraz komponent podróży i przygody. Nasze programy prowadzone są przez cały rok, jednak wielu uczestników wybiera pracę wolontariacką podczas letnich wakacji. Spora grupa uczestników decyduje się wziąć udział w naszych projektach w Indiach w ramach swojego gap year. Do udziału zapraszamy także osoby pracujące, chcące oderwać się od codziennych obowiązków i przeżyć przygodę pomagając innym. Bez względu na to ile masz lat, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zostać wolontariuszem w Indiach, po prostu wypełnij formularz aplikacyjny, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

Wolontariat w Indiach

Oferujemy różne możliwości wolontariatu w ramach programów ROZWÓJU SPOŁECZNOŚCI LOKLANYCH w Kochi w prowincji Kerala. To między innymi wolontariaty z dziedziny Zdrowia Publicznego, Nauczania, a także Inicjatywy na Rzecz Kobiet.

Zdrowie Publiczne w Indiach

Jako uczestnik wolontariatu Zdrowia Publicznego w Indiach, będziesz pracował ze specjalistami - pedagogami i terapeutami w lokalnej szkole specjalnej oraz w ośrodku dla osób niepełnosprawnych w Kochi. Pomożesz zarówno dzieciom, jak i dorosłym opanować praktyki samoopieki i techniki zawodowe, które pomogą im żyć bardziej niezależnie. Możesz również pomóc w prowadzeniu warsztatów WASH (woda, kanalizacja i higiena), aby zapewnić lepszą świadomość zdrowotną w społecznościach w Kochi i okolicach. Nie jest wymagane wcześniejsze doświadczenie medyczne lub związane z opieką zdrowotną, a wszystkie szkolenia zostaną przeprowadzone przed przystąpieniem do projektu. Jest to idealny projekt dla kogoś, kto interesuje się kulturą Indii i rozważa karierę w dziedzinach medycznych.

Wolontariat na Rzecz Praw Kobiet w Indiach

Wolontariusze GVI pracujący nad poprawą równości płci w Indiach zostaną ulokowani w mieście portowym Kochi w stanie Kerala. Wolontariusze będą pracować nie tylko z kobietami, ale także z dziewczętami, chłopcami i mężczyznami, próbując holistycznie rozwiązać problem nierówności płci. Wolontariusze mogą pomóc dziewczętom poprawić ich umiejętności czytania i pisania oraz zapewnić inne rodzaje wsparcia edukacyjnego lub pomóc miejscowym kobietom w pogłębianiu wiedzy o najlepszych praktykach biznesowych związanych z prowadzeniem małych zakładów rzemieślniczych, a także praktyk opieki zdrowotnej dla kobiet i niemowląt. Bez względu na dokładny charakter projektu, Twoim celem będzie zapewnienie, aby dziewczęta i kobiety były bardziej świadome własnego potencjału i miały dostęp do większej liczby możliwości niż wcześniej. Jest to doskonały program dla studentów studiów nad społeczną i kulturową tożsamością płci, a także dla osób poszukujących rozwoju w takich dziedzin, jak edukacja, zdrowie publiczne, praca socjalna, prawo, a nawet biznes.

Wolontariat Nauczycielski w Indiach

Międzynarodowi wolontariusze współpracujący z GIW w zakresie projektów edukacyjnych w Indiach będą pracować w mieście Kochi w stanie Kerala. Główmy celem projektów jest poprawa umiejętności językowych uczniów w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym.  Wolontariusze pomagają w nauczaniu w klasie w lokalnym ośrodku opieki lub uczą uczniów, którzy wymagają dodatkowego wsparcia na lekcjach indywidualnych. W wielu społecznościach, w których będziesz pracować, istnieje duża presja na starszych uczniów, aby opuścili szkołę, aby zacząć zarabiać na życie. Częścią twojej roli będzie także tworzenie świadomości na temat możliwości, jakie oferuje dalsza edukacja.

Nasza Lokalizacja w Indiach

Obecnie mamy jedną bazę w Indiach, Kochi w prowincji Kerala. Kochi jest bazą dla naszych projektów  ROZWÓJU SPOŁECZNOŚCI LOKLANYCH. To między innymi wolontariaty z dziedziny Zdrowia Publicznego, Nauczania, a także Inicjatywy na Rzecz Kobiet.

Kochi, Kerala

Kochi to tętniące życiem nadmorskie miasto na południu Indii. Kształtowane od setek lat przez różnorodne wpływy. Kochi jest kulturalną mekką usytuowaną na skraju Morza Arabskiego. Dowiedz się więcej o historii miasta, odwiedzając Fort Kochi, gdzie możesz uczestniczyć w występach tanecznych Kathakali, spróbować swoich sił w korzystaniu z kultowych chińskich sieci rybackich lub zwiedzić świątynię Jain. Możesz także wybrać się na zwiedzanie lokalnych krajobrazów decydując się na rejs statkiem do Parku Narodowego Periyar.

POZNAJ ZESPÓŁ - Senior Field Management

Jill Walker

Deputy Director of Programs
Meet GVI’s Jill,also known by her rap name, Rainmaker, or her spiritual name, Field Whisperer. Her journey with GVI began back in 2007 as Thailand's Country Director, where she helped set up GVI’s first TEFL program!

Now she is based in Chaing Rai, Thailand. Jill's role involves providing support for all of our programs around the world. Working closing with each base, she looks to identify and manage any issues that occur so GVI are able to offer the best programs possible.

Paul Whitehouse

Program Manager
Say hi to Paul, the Program Manager at GVI’s Kerala hub in India. Paul is from the UK and came over to India last year. He originally came on a service learning program, however has since become the Program Manager. Paul has a background in experiential education and has previously managed operations of community development programs. They have been in a variety of countries, including: Nepal, Ghana and the UK. Paul’s passion lies with engaging with people in service learning activities so that they are able to get the most out of a experience while also giving back to a community. Lastly Paul is a freelance trainer. He enjoys capacity building and working with people from all walks of life. He is really excited to apply everything he has learnt to his time in India.

POZNAJ ZESPÓŁ - In-Country Staff

Jutten George

Program Coordinator

Meet Jutten. Heis originally from Kerala in India, where he currently works as a Program Coordinator at GVI’s hub there.


Jutten has been with GVI since 2010. He started his career as a translator and a Community Liaison. He really enjoys the work that he is involved in, as it helps him to empower and help the people in his community.

NASZE FILMY I RELACJE BYŁYCH WOLONTARIUSZY

ARTYKUŁY POWIĄZANE

31 Mar Five best volunteer programs [...]

Want to make a positive impact during your vacation? Take a look at some of GVI’s best volunteer programs for high school [...]

19 Mar A modern gap year definition

Not sure what taking a gap year means? We’ve got you covered with a definition and different types of gap years you can choose [...]

04 Feb The best India summer [...]

While on break from college, you can travel to India and make an impact in the world. Read more about India summer volunteer [...]

Nasze programy w Indiach