Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Wolontariat w Afryce

Wolontariat w Afryce z GVI to szeroka gama wyjazdów pomocowych, dających satysfakcję z pracy zmieniającej na lepsze życie lokalnych społeczności. 

Afryka to drugi najbardziej zaludniony kontynent na świecie, z ponad połową ludności poniżej 25 roku życia. Twój czas i umiejętności będą tu niezbędne w ty potrzebne w takich dziedzinach jak opieka nad dziećmi, opieka zdrowotna, nauczania i ochrona środowiska.

Dzięki partnerskiej współpracy wolontariuszy i lokalnych zespołów, osiągamy nasze cele i zmieniamy świat.

Wybierając się do Afryki możesz pojechać z nami na jeden z następujących programów:

Projekty GVI mają realny wkład w niesienie pomocy dzięki długoterminowemu podejściu do realizacji zadań. Nasze programy opierają się o wnikliwą diagnozę potrzeb lokalnych społeczności, co pozwala nam rozwiązywać konkretne problemy i nieść pomoc w sposób wiarygodny.

Gdzie pracujemy w Afryce?

Programy wolontariatu na Seszelach angażują uczestników w praktyczne działania na rzecz ochrony tutejszej przyrody. Na wyspie Curieuse pracujemy dla środowiska wyspiarskiego, w tym ochrony żarłacza żółtego i żółwi, a także prowadzimy badania nad tutejszą roślinnością (m .in. lasami mangrowymi i palma seszelską). Na Mahe uczestnicy nurkują w ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego, aby realizować działania w ramach programów ochrony przyrody morskiej. Niezależnie od tego, czy chcesz ukończyć kurs nurkowania, dołączyć do jednego z naszych programów stażowych, zdobyć doświadczenie zawodowe czy po prostu spędzić ciekawie czas, nasze centrum wolontariatu na Seszelach oferuje wiele programów wartościowych dla tutejszego środowiska naturalnego.

W Republice Południowej Afryki mamy dobre połączenie ochrony przyrody i możliwości rozwoju społeczności. W przyjaznym mieście Kapsztad prowadzimy różne programy opieki zdrowotnej, nauczania, budownictwa i wolontariatu z dziećmi, które przynoszą korzyści członkom lokalnych społeczności. Jeśli ochrona jest czymś, czym jesteś pasjonatem, nasze centrum w Limpopo jest właśnie dla Ciebie. Możliwości wolontariatu w Afryce pozwalają zaangażować się w wysiłki na rzecz ochrony słynnej Wielkiej Piątki (lwa afrykańskiego, słonia afrykańskiego, bawoła zielonego, afrykańskiego lamparta i nosorożca); Nasze centrum to miejsce, w którym można znaleźć jedne z najbardziej niezwykłych dzikich zwierząt, krajobrazów i ochrony przyrody, jakie oferuje Afryka Południowa.

Dołącz do zespołu ds. Zrównoważonego rozwoju GVI rozpoczynającego pracę wolontariacką w Ghanie latem 2018 r. Wolontariusze będą mieli możliwość pracy nad programami edukacyjnymi lub równości płci i mogą podjąć pracę jako trzymiesięczny staż.

NASZE FILMY I RELACJE BYŁYCH WOLONTARIUSZY

ARTYKUŁY POWIĄZANE

Nasze programy w Afryce