Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Wolontariat w Zambii

W środkowej Afryce Południowej potężna rzeka Zambezi – o średnicy prawie dwóch tysięcy metrów – rozwidla się na stumetrowej szczelinie wzdłuż granicy Zambii i Zimbabwe, tworząc wspaniałe Wodospady Wiktorii. Rzucając co minutę setki litrów wody poza krawędź, Mosi-oa-Tunya („Mgła, która grzmi”) zalewa kanion poniżej gęstą mgły. Kropelki, łapiące i załamujące odłamki światła słonecznego spływające z czystego, błękitnego nieba zalewają kanion żywym kolorem, dzięki czemu wodospady zyskały swoją alternatywną nazwę – „Miejsce Tęczy”.

Zaledwie 20 minut drogi od Wodospadów Wiktorii w mieście Livingstone, nazwanym na cześć pierwszego Europejczyka, który odkrył to miejsce, odbywają się projekty wolontariackie. Pozwalają one uczestnikom z całego świata wspierać działania w zakresie poprawy edukacji, możliwości zawodowych, równości płci, a także zdrowia i dobrego poziomu życia w lokalnej społeczności. Wolontariusze pracujący w Livingstone mogą wziąć udział w projektach wolontariackich, takich jak nauczanie języka angielskiego dla dzieci w szkole podstawowej, wspieranie dziewcząt w realizacji ich celów zawodowych lub pomoc pracownikom miejscowej opieki zdrowotnej w zwiększaniu świadomości na temat profilaktyki w kwestii zdrowia.

Programy wolontariackie w Zambii

Wolontariat w Livingstone w Zambii to także idealny pomysł na przeżycie ekscytujących przygód czy podziwianie spektakularnych widoków, z których słyną Wodospady Wiktorii.  Wolontariusze mogą skoczyć na bungee z krawędzi wąwozu Batoka, wziąć udział w spływie raftingowym lub zarezerwować wycieczkę helikopterem, aby zobaczyć wodospad z lotu ptaka.

Dla wolontariuszy szukających spokojniejszych zajęć w wolnym czasie pozostają do wyboru m.in. spacer po masywnym moście przecinającym kanion oddzielający Zambię od Zimbabwe lub żeglowanie łodzią po rzece Zambezi, podczas których mogą obserwować hipopotamy, święte ptaki ibisy, a czasem nawet słonie. Wielu wolontariuszy decyduje się także na dalsze wyprawy – w tym celu rezerwują wycieczkę safari przez jeden lub więcej chronionych rezerwatów dzikiej przyrody w Zambii.

NASZE PROGRAMY W Zambii