Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Wolontariat w Tanzanii

Złoto i czerwień afrykańskie słońce spektakularnie wschodzi nad wyraźnym czarnym horyzontem równin Serengeti. Na płaskich wierzchołkach drzew akacjowych i gigantycznych baobabów o grubych pniach, ptaki w czarnych „maskach” budują swoje gniazda z plecionej trawy, a papużki nierozłączki zwracają swoje małe różowe główki do światła. Równinę przemierzają wielkie grupy zakurzonych gnu, stada słoni, a rodziny żyraf udają się do wodopoju, podczas gdy dumne lwa wracają do swoich cienistych miejsc popołudniową drzemkę.

Te sceny będące kwintesencją tanzańskiego życia przyciągają tysiące turystów każdego roku, szczególnie w miesiącach od stycznia do marca, corocznej migracji niezliczonych gnu z krateru Ngorongoro w Tanzanii na północ do Parku Narodowego Maasai Mara w Kenii. Tego rodzaju oszałamiające safari sprawiają, że Tanzania jest jednym z najlepszych miejsc w roku przerwy dla studentów wybierających się w pierwszą podróż na kontynent afrykański.

Istnieje jednak inny sposób na poznanie Tanzanii, który daje odwiedzającym głębszy wgląd w kraj i pozwala im pomóc w ochronie rodzimych ekosystemów i wzmocnieniu społeczności lokalnych. Jest to wolontariat. Praca wolontariusza w Tanzanii pozwala odwiedzającym z całego świata na bardziej całościowe zrozumienie wspaniałych naturalnych krajobrazów i dzikiej przyrody. Wolontariusze zagraniczni w Tanzanii mogą również w pełni zanurzyć się w różnorodnych tradycjach, takich jak ponad 130 języków używanych w kraju oraz wiele grup kulturowych, które nazywają ten region domem, w tym słynnych wojowników Masajów Mara.

Programy Wolontaryjne w Tanzanii

Wolontariat w Tanzanii obejmuje programy w miejscowości Moshi niedaleko potężnego Kilimandżaro oraz na Unguja, głównej wyspie archipelagu tropikalnego raju na Zanzibarze. Moshi to miasto dwie godziny od dyplomatycznego centrum Aruszy, które oferuje wolontariuszom okazję zanurzenia się w bardziej tradycyjny sposób życia niż w kosmopolitycznej Aruszy. Moshi jest znana na całym świecie jako brama do Kilimandżaro.

Inne programy wolontariackie w Tanzanii znajdują się na wschodnim wybrzeżu kraju, na wodach Oceanu Indyjskiego. Możesz zgłosić się na ochotnika na podróż do Tanzanii poprzez wolontariat na Zanzibarze, ponieważ wyspy są częściowo rządzone przez rząd Tanzanii kontynentalnej. Tutaj, na głównej wyspie Unguja, w małej wiosce rybackiej, wolontariusze mogą uczyć angielskiego miejscowe dzieci w wieku szkolnym oraz wziąć udział w badaniach nad delfinami i ochroną oceanów oraz prowadzić warsztaty edukacji ekologicznej. Zadania wolontariuszy będą też wspierać działania edukacyjne oraz w zakresie wzmocnienia pozycji kobiet w społeczeństwie.

Nasze Programy w Tanzanii