Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

VOLUNTEER IN PERU

Udaj się na zachodnie wybrzeże Ameryki Południowej, aby odwiedzić Peru – kraj znany z historii kulturowej sięgającej ponad dziesięciu wieków i niesamowitej kuchni fusion. Nauczaj dzieci lub wspomóż inicjatywy ochrony zabytków w stolicy Inków w Cusco. W wolny weekend skosztuj słynnej peruwiańskiej kuchni lub zabierz do domu namiastkę peruwiańskiej mody, kupując czapkę chullo lub poncho.

W 2017 r. lokalne organizacje pozarządowe i inicjatywy rządowe w Peru skontaktowały się z nami, aby dowiedzieć się, czy chcielibyśmy pomóc im wspieranie społeczności w Cusco oraz ich projekty rozwojowe. Odtąd nasi wolontariusze podróżują do Peru, aby pomóc lokalnym organizacjom w poprawie dostępu do edukacji dla dzieci w wieku szkolnym oraz rodzinom, które chcą zwiększyć swoje umiejętności zawodowe.

GVI nie wspiera wolontariatu w sierocińcach. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze stanowisko w sprawie wolontariatu dla domów dziecka. Wspieramy również ChildSafe (globalną inicjatywę ochrony dzieci) i regularnie sprawdzamy naszą kompleksową politykę ochrony dzieci i osób dorosłych w trudnej sytuacji. Wszyscy nasi pracownicy i uczestnicy są zobowiązani do przeprowadzenia kontroli policyjnej przed uczestnictwem w danym programie, a po przyjeździe do kraju goszczącego organizowane są szkolenia w zakresie ochrony dzieci. Chronimy również dzieci przed zagrożeniami cybernetycznymi i rzeczywistymi, dbając o to, aby nasz marketing był zgodny z najlepszymi praktykami ochrony najmłodszych.

Chcesz wspierać projekt GVI w Ameryce Południowej? Złóż wniosek już dziś, aby dołączyć.

Gdzie GVI działa w Peru?

Cusco, znane z wielkich katedr i wąskich brukowanych uliczek, znajduje się w południowo-wschodniej części Peru. Miasto o dumnym i starożytnym dziedzictwie, zostało ogłoszone na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w 1983 roku i leży na wysokości około 3400 metrów! Waszą rolą będzie pomoc społecznościom tego miasta w pracach nad projektami rozwojowymi, które uznano za ważne. Może to obejmować zwiększenie dostępu do edukacji i pomoc w edukacji środowiskowej i ochronie zasobów naturalnych Cuscos.

Cusco jest używane przez podróżników jako brama do Machu Picchu, co czyni go doskonałą bazą wypadową do zwiedzania legendarnego zaginionego miasta Inków. Inne strony odwiedzane podczas weekendowych wycieczek to La Catedral, wykonane z bloków pobranych z pobliskiej witryny Inków. Aby dowiedzieć się więcej o bogatej historii Inków, odwiedź Museo Inka, która oferuje imponującą kolekcję biżuterii, ceramiki i ręcznie tkanych tkanin. Jeśli chcesz więcej podróżować po swoim programie i po aklimatyzacji, wybierz się do kopalni soli Maras lub pięknego jeziora Humantay.

POZNAJ ZESPÓŁ - Senior Field Management

Karol Hermoza

Program Manager
Meet Karol our Program Manager for GVI Cusco. She is from the city of Lima, the capital of Peru. Karol has done her studies in tourism and got her master's degree from Durham University.

FILMY & RELACJE Z WOLONTARIATÓW

POWIĄZANE ARTYKUŁY

26 Mar How community volunteers [...]

Community volunteers in Cusco made a positive impact by getting involved with local entrepreneurs. Let’s take a closer look [...]

23 Mar What to expect from the [...]

Make an impact while you’re in high school. Here is what you can look forward to on the best high school volunteer abroad [...]

03 Mar Ten summer volunteer [...]

Make the most of your summer vacation. Learn more about GVI’s exciting summer volunteer opportunities for teens. 

NASZE PROGRAMY W Peru