Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

WOLONTARIAT W GHANIE

Wybierz się do Ghany, znanej z dziewiczego i nadmorskiego krajobrazu dzikich, wysadzanych palmami plaż, wspaniałych jezior i rzek otoczonych lasami tropikalnymi, pełnych żyjących w nich motyli, ptaków i małp Mona kołyszących się w koronach drzew. Ghana ma także bogate dziedzictwo kulturowe sięgające wczesnego średniowiecza. Właśnie w tym sektorze staramy się wspierać społeczność w zakresie poprawy jakości edukacji podstawowej oferowanej w szkołach. Zapewniamy też kobietom wsparcie, którego potrzebują, aby stać się bardziej finansowo niezależnymi i mieć więcej praw społecznych.

W wolnym czasie przejdź się po pobliskim targu, aby przymierzyć stroje kente, zwane przez mieszkańców Ghany „szatą królewską”. Skosztuj ghańskich przysmaków na straganach z jedzeniem, takich jak świeżo upieczone banany i chipsy z orzechów kokosowych na straganach z jedzeniem, słuchając lokalnej muzyki.

WOLONTARIAT Z GVI W GHANIE

Odkąd Ghana uzyskała niepodległość w 1957 r., rząd inwestuje znaczne kwoty w zrównoważony rozwój. Do tego momentu w kraju poprawił się dostęp do edukacji, a kobiety zyskały większą niezależność, jednak nierówności są nadal powszechne.

W 2017 r. zostaliśmy zaproszeni do utworzenia programów w Ghanie dotyczących edukacji, równouprawnienia płci i rozwoju społeczności. Od tego czasu rozmawiamy z różnymi zainteresowanymi stronami, w tym organizacjami rządowymi, lokalnymi organizacjami pozarządowymi, szkołami i grupami praw kobiet, aby stworzyć platformę dla międzynarodowych wolontariuszy, którzy będą uczestniczyć w lokalnych projektach zrównoważonego rozwoju, pomagającym tym organizacjom w osiągnięciu ich celów.

GVI nie wspiera wolontariatu w sierocińcach. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze stanowisko w sprawie wolontariatu dla domów dziecka. Wspieramy również ChildSafe (globalną inicjatywę ochrony dzieci) i regularnie sprawdzamy naszą kompleksową politykę ochrony dzieci i osób dorosłych w trudnej sytuacji. Wszyscy nasi pracownicy i uczestnicy są zobowiązani do przeprowadzenia kontroli policyjnej przed uczestnictwem w danym programie, a po przyjeździe do kraju goszczącego organizowane są szkolenia w zakresie ochrony dzieci. Chronimy również dzieci przed zagrożeniami cybernetycznymi i rzeczywistymi, dbając o to, aby nasz marketing był zgodny z najlepszymi praktykami ochrony najmłodszych.

Wolontariusze GVI będą pracować w Kokrobite, w pobliżu Akry, i będą mieli możliwość nauczania języka angielskiego i szerokiej gamy innych przedmiotów dla dzieci w szkołach podstawowych i średnich lub ułatwiania zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym i przedszkolnym. Mogą również zdecydować się na współpracę z organizacjami zajmującymi się równością płci, które promują rozwój społeczny i ekonomiczny kobiet poprzez zajęcia i demonstracje.

Czy chcesz do nich dołączyć? Złóż wniosek, aby zarezerwować miejsce lub dowiedzieć się więcej o tym ciekawym projekcie wolontariatu, rozmawiając na czacie z jednym z naszych menedżerów rekrutacji

 

FILMY & RELACJE Z WOLONTARIATÓW

POWIĄZANE ARTYKUŁY

23 Mar What to expect from the [...]

Make an impact while you’re in high school. Here is what you can look forward to on the best high school volunteer abroad [...]

03 Mar Ten summer volunteer [...]

Make the most of your summer vacation. Learn more about GVI’s exciting summer volunteer opportunities for teens. 

02 Mar The fastest growing economy [...]

With the fastest growing economy in Africa in 2019, the world wants to know how Ghana got it right despite the county’s economic [...]

Nasze Programy w Ghanie