Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Wolontariat w Kambodży

PROJEKTY WOLONTARIACKIE GVI W KAMBODŻY

Poznaj Królestwo Kambodży z urzekającą kulturową historią oraz ikonicznymi świątyniami i zabytkami. Siem Reap to miasto, w którym średniowieczna architektura styka się z żywymi targami, różnorodnymi restauracjami i miejscami spotkań nad rzeką. W okolicy miasta można podziwiać wspaniałe naturalne krajobrazy, które pełne są bujnej zieleni, lśniących pól ryżowych i falujących palm cukrowych.

Lokalne organizacje pozarządowe w Kambodży poczyniły ogromne postępy w ciągu ostatnich dwudziestu lat, podnosząc standardy swojej społeczności. W 2017 r. skontaktowało się z nami kilka tych organizacji, które koncentrują się na zrównoważonym rozwoju, aby zapytać, czy będziemy w stanie zapewnić wsparcie, jakiego potrzebują do realizacji swoich celów.

Dołączając do GVI, możesz zostać wolontariuszem w Kambodży i wziąć czynny udział w ulepszaniu inicjatyw edukacyjnych i społecznych w Siem Reap. Oferujemy różnorodne programy, w których uczestnicy mogą wziąć udział:

  • poprawa jakości wczesnej edukacji dzieci w lokalnej społeczności – nauczanie języka angielskiego w Siem Reap, prowadzenie przedszkoli i angażowanie małych dzieci w zajęcia, gry i zabawy;
  • poprawa sytuacji kobiet i dziewcząt w lokalnej społeczności – prowadzenie lekcji angielskiego, warsztatów i organizację wydarzeń;
  • poprawa świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych i dobrego samopoczucia – prowadzenie warsztatów i organizacja wydarzeń.

GVI nie wspiera wolontariatu w sierocińcach. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz nasze stanowisko w sprawie wolontariatu dla domów dziecka. Wspieramy również ChildSafe (globalną inicjatywę ochrony dzieci) i regularnie sprawdzamy naszą kompleksową politykę ochrony dzieci i osób dorosłych w trudnej sytuacji. Wszyscy nasi pracownicy i uczestnicy są zobowiązani do przeprowadzenia kontroli policyjnej przed uczestnictwem w danym programie, a po przyjeździe do kraju goszczącego organizowane są szkolenia w zakresie ochrony dzieci. Chronimy również dzieci przed zagrożeniami cybernetycznymi i rzeczywistymi, dbając o to, aby nasz marketing był zgodny z najlepszymi praktykami ochrony najmłodszych.

W Siem Reap oferujemy szereg możliwości wolontariatu, w których dostosowujemy nasze programy do projektu Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ. W szczególności koncentrujemy się na dobrym zdrowiu i jakości życia, poprawie jakości edukacji, równouprawnieniu płciowym, godnej pracy, wzroście gospodarczym oraz zmniejszeniu nierówności społecznych.

Jeśli więc zawsze marzyłeś o odkrywaniu świata poza utartymi szlakami, zastanów się, czy nie chcesz wziąć udziału w naszym programie. Bez względu na to, czy robisz – podróżujesz służbowo czy robisz przerwę w nauce – jeśli masz jakieś pytania dotyczące zostania wolontariuszem w Kambodży, prześlij formularz wniosku o dołączenie do jednego z naszych projektów, a wkrótce skontaktujemy się z Tobą.

O Kambodży

W sercu Azji Południowo-Wschodniej znajdziesz naszą bazę GVI w Siem Reap w Kambodży. Dowiedz się o lokalnych praktykach kulturowych, pracując nad programami edukacyjnymi w lokalnych szkołach lub prowadząc profilaktyczne warsztaty zdrowia publicznego lub warsztaty na temat upodmiotowienia kobiet w społeczności Siem Reap. Słynna z historycznych świątyń i różnorodnych krajobrazów, Kambodża jest najlepszym wyborem dla tych, którzy chcą odkryć na uboczu.

W Siem Reap możesz cieszyć się elektryczną atmosferą tętniących życiem ulic, odwiedzić rozległe rynki lub zanurzyć się w historii kraju z jego zabytkami i muzeami. Wolontariusze mogą zobaczyć wszystkie cuda, które Kambodża ma do zaoferowania, spędzając wieczory i weekendy odwiedzając parki narodowe, pływający targ, wodospady, uczestnicząc w zajęciach gotowania i garncarstwa oraz sprawdzając, co oferuje na tętniących życiem rynkach. Jeśli chcą, mogą podróżować z Siem Reap do jeziora Tonle Sap, Phnom Penh, Kampong Khleang, Battambang lub Banteay Srei i zobaczyć inną stronę niż Kambodża.

WHERE DOES GVI WORK IN CAMBODIA

GVI’s community development project is based in northwestern Cambodia, in Siem Reap which is the capital city of Siem Reap Province. It is frequented by both foreigners and locals as there are many things to do in Siem Reap. It is also a gateway to the Angkor Archaeological Park, which was declared a UNESCO World Heritage Site in 1992. The city itself has colonial and Chinese-style architecture and is bursting with Cambodian heritage that is captivating. Volunteers can find themselves immersed in Cambodia’s captivating cultural history, iconic temples and monuments, whilst helping us to contribute to the United Nations Sustainable Development Goals.

HOW VOLUNTEERING IN CAMBODIA ADDS TO YOUR RESUME

Many new graduates do not add their volunteering abroad experience to their resumes. This is a missed opportunity because volunteering abroad helps to build exactly the kind of skills like teamwork and intercultural competency that hiring managers are hoping to find in a great candidate. Volunteering is therefore not only an experience that adds to your personal development but an activity that will prove itself worthwhile to your professional advancement.

WHAT SKILLS WILL VOLUNTEERING IN CAMBODIA TEACH ME?

Learning to cope in a foreign country is always something that will add to your CV (and your life story). During your time in Cambodia you’ll learn to communicate effectively with persons of all ages, different levels of education, and completely different cultural backgrounds. You’ll also learn to be adaptable and resilient. But, the most important thing you’ll gain is a sense of relatedness to a greater global community, specifically with friends and personal connections in Cambodia.

HOW DO I BOOK?

If you’re excited to make an impact on the community in Cambodia, get in touch with us and we can help you to book onto one of our programs. Our volunteer programs are designed to help volunteers make a difference whilst learning about the history of Cambodia, including the Khmer Rouge era. Request to join our education, women’s empowerment or public health programs, depending on your specific interests.

FILMY & RELACJE Z WOLONTARIATÓW

POWIĄZANE ARTYKUŁY

23 Mar What to expect from the [...]

Make an impact while you’re in high school. Here is what you can look forward to on the best high school volunteer abroad [...]

20 Mar Thank you to all our [...]

Thank You To All Our Donors and Supporters  In Cambodia, we’re lucky to be able to create a daily impact on the lives of [...]

02 Mar Thank You Kampong Cham!

A thank you to everyone in Kampong Cham as we're about to take on a new adventure in Siem Reap...

Nasze Programy w Kambodży