Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Dlaczego warto rozważyć wolontariat w Afryce Południowej ze zwierzętami

By Petrina Darrah 4 months ago
Dlaczego warto rozważyć wolontariat w Afryce Południowej ze zwierzętami

Podczas wolontariatu ze zwierzętami w Południowej Afryce możesz zdobyć doświadczenie zawodowe i przeżyć bardziej znaczące przygody z dziką przyrodą. Możliwości wolontariatu GVI w zakresie ochrony dzikiej przyrody są świetną opcją dla miłośników zwierząt.

Republika Południowej Afryki to safari nirwana. Jedno z najlepszych miejsc dla dzikich zwierząt w Afryce, Południowa Afryka, to epicka dzika przyroda zamieszkała przez jedne z największych stworzeń na świecie. Jeśli chcesz zobaczyć dziką przyrodę, Afryka Południowa jest tam, gdzie chcesz być.

Twoje doświadczenia związane z dziką przyrodą nie muszą jednak ograniczać się do spostrzegania zwierząt z Południowej Afryki z ograniczeniami pojazdu safari. Aby wzbogacić doświadczenie, które daje szansę na zbliżenie się, zobacz więcej i przyczynić się do ochrony dzikiej przyrody, którą odwiedziłeś, rozważ wolontariat ze zwierzętami w Południowej Afryce.

Istnieje wiele powodów, aby wybrać etyczne i zrównoważone programy wolontariatu zwierząt GVI jako sposób odkrywania zwierząt Południowej Afryki.

Miej bardziej znaczące wrażenia z przyrody

Wolontariat ze zwierzętami w Południowej Afryce mógł zobaczyć, jak widzisz potężnego lwa

 

W Południowej Afryce zwierzęta przyciągają odwiedzających z całego świata. Wyjazd na safari, aby zobaczyć „Wielką Piątkę”, jest jedną z charakterystycznych atrakcji turystycznych tego kraju.

 Jednak safari są często bardziej skupione na wykrywaniu zwierząt niż na poznawaniu ich zachowania, środowiska i stojących przed nimi wyzwań związanych z ochroną.

Programy wolontariatu lub staże ochronne w Południowej Afryce stanowią bardziej znaczącą alternatywę dla safari. Oprócz niezapomnianych wrażeń związanych z dziką przyrodą, zyskasz lepszy wgląd w lokalne kwestie różnorodności biologicznej i ochrony.

 Na przykład, gdy zgłosisz się na ochotnika do dzikich zwierząt, wybierzesz się na przejażdżki chroniące safari, które są znacznie bardziej zaangażowane niż safari turystyczne. Możesz pomóc nawigować po rezerwatach dzikiej przyrody, korzystać ze sprzętu telemetrycznego do śledzenia drapieżników i rejestrować dane zarejestrowane podczas podróży.

 

 88/5000 Dowiedz się, jak korzystać ze sprzętu telemetrycznego do śledzenia zwierząt podczas wolontariatu w Południowej Afryce

 

Oprócz wykrycia szeregu stworzeń, dołączysz do badań, które mogą pomóc w ich ochronie

Pomóż chronić niesamowitą przyrodę Południowej Afryki

Pomóż w ochronie nosorożca, gdy będziesz wolontariuszem w Południowej Afryce

 

Republika Południowej Afryki jest jednym z 17 uznanych megadiverse krajów – narodów, które są domem dla większości gatunków planety.

Wykaz dzikiej przyrody w Afryce Południowej jest ogromny i imponujący. W kraju żyje największa populacja nosorożców na kontynencie afrykańskim. Wiele dużych kotów, w tym lamparty, gepardy i lwy, można znaleźć w Afryce Południowej.

 

Zobacz lamparta dzięki stażom ochronnym GVI w Afryce Południowej

 

Królik rzeczny, jedno z najbardziej zagrożonych ssaków na świecie; niebieski żuraw, narodowy ptak Południowej Afryki; a populacja około 12.000 słoni – według niskiego poziomu, wynoszącego zaledwie 120 zwierząt w 1920 r. – wszystkie znajdują się w Afryce Południowej.

Programy wolontariatu GVI dotyczące ochrony dzikiej przyrody dają ci możliwość ochrony zwierząt z Afryki Południowej. Możesz przyczynić się do ochrony geparda, pracować nad projektem badawczym nad hienami lub studiować i chronić unikalne ptaki Południowej Afryki.

Rozwiń karierę w dziedzinie ochrony przyrody

Podczas wolontariatu w Limpopo w Południowej Afryce uczysz się umiejętności ochrony przyrody

 

Wybór wolontariusza ze zwierzętami w Południowej Afryce może być pierwszym krokiem na ścieżce kariery ochrony przyrody.

Dzięki kompleksowym szkoleniom i szerokim możliwościom praktycznego doświadczenia, programy dzikiej przyrody GVI są doskonałym punktem wyjścia dla początkujących ekologów.

Staż w dzikiej przyrodzie to świetny sposób, aby poznać smak ochrony przyrody i zdecydować, czy to pole jest dla Ciebie.

Jeśli chcesz rozpocząć karierę konserwatorską, szkolenie przewodnika po safari to kompleksowy sposób, aby dowiedzieć się więcej o dzikiej przyrodzie w RPA i zdobyć umiejętności pożądane w dziedzinie ochrony. 23-tygodniowy program zapewni Ci szereg umiejętności i kwalifikacji, które możesz zastosować do wielu możliwości kariery w ochronie przyrody. Możesz także wybrać opcjonalne miejsce docelowe, które zapewni dodatkowe praktyczne doświadczenie w branży.

 

Wolontariat w Afryce Południowej może przyczynić się do szkolenia przewodnika terenowego

 

Inne możliwości wolontariatu GVI dadzą ci również umiejętności niezbędne do kariery w ochronie, takie jak badania i techniki gromadzenia danych, a także możliwość identyfikacji i śledzenia różnych zwierząt. Możesz także nauczyć się określonych umiejętności, takich jak łapanie w kamerę lub przeprowadzanie badań różnorodności biologicznej.

Przeżyj życie w sercu afrykańskiego buszu

Wolontariat w Limpopo w Południowej Afryce daje możliwość doświadczenia niesamowitego afrykańskiego buszu

 

Wolontariat ze zwierzętami w Południowej Afryce to szansa na poznanie dzikiej strony Południowej Afryki. Spędzanie dłużej w bardziej oddalonym obszarze to wyjątkowa okazja, aby cieszyć się dziką przyrodą w najdzikszy sposób.

Baza GVI dla projektów związanych z dziką przyrodą w Limpopo w Południowej Afryce daje dostęp do niezwykłych możliwości związanych z dziką przyrodą i szansę życia w obszarze oszałamiających krajobrazów.

Limpopo jest najbardziej wysuniętą na północ prowincją w Południowej Afryce i graniczy z Botswaną, Mozambikiem i Zimbabwe. Prowincja znana jest z tego, że jest ciepła i słoneczna, z niskimi opadami deszczu.

Życie w bazie GVI to wciągające doświadczenie. Ukryty w buszu, z dala od jasnych świateł i szybkiego tempa miast, będziesz stale otoczony dziką przyrodą. Każdego ranka budzisz się w chórze rodzimych ptaków i zasypiasz przy dźwiękach endemicznych żab i świerszczy po wygrzaniu się w bogatym czerwonym blasku sawanny o zachodzie słońca.

Słynny Park Narodowy Krugera znajduje się zaledwie godzinę drogi od hotelu, dzięki czemu możesz odkryć niektóre atrakcje Afryki Południowej z naszej bazy.

Wolontariat jest prostszy i bardziej rustykalny niż domek na safari, ale może być znacznie bardziej satysfakcjonujący, jeśli chcesz doświadczyć życia w niesamowitym Bushveld w Południowej Afryce.

Aby uzyskać najlepsze wrażenia związane z dziką przyrodą, zgłoś się do GVI w Południowej Afryce. Przejrzyj nasze programy wolontariackie i staże, aby znaleźć kolejną przygodę dla zwierząt.