Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Gdzie mogę odbyć wolontariat w trakcie Bożego Narodzenia

By Petrina Darrah 4 months ago
Gdzie mogę odbyć wolontariat w trakcie Bożego Narodzenia

Pomyśl o wolontariacie podczas przerwy świątecznej. Zebranie i wspieranie godnej sprawy jest najlepszym sposobem na przyjęcie świątecznej atmosfery.

Ale jeśli zadajesz sobie pytanie „Gdzie mogę zgłosić się na Boże Narodzenie?”, Pamiętaj, że tym razem możesz myśleć bardziej globalnie – wybierz się w świat!

Dlaczego nie wziąć pod uwagę programu wolontariatu za granicą podczas świąt Bożego Narodzenia?

Dlaczego powinieneś zostać wolontariuszem podczas Świąt

Grudzień to doskonały czas na zastanowienie się nad wspieraniem innych.

Koniec roku to okazja do refleksji nad tym, czego nauczyłeś się i co osiągnąłeś w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Świadomość, że wywarłeś wpływ w ramach programu wolontariackiego, daje asumpt do zaliczenie roku na plus 🙂

Jeśli mieszkasz na półkuli północnej, okres świąteczny jest najzimniejszy i najciemniejszy w roku. Świąteczny wolontariat jest antidotum na chłodne dni, dając szansę na zaspokojenie Twoich podróżniczych marzeń i wzmocnienie CV,

Wolontariat podczas Świąt to również świetny sposób na spędzenie sezonu wakacyjnego z troskliwą grupą ludzi, jeśli zwykle nie obchodzi się tego święta.

Dziecko w masce lwa

Możliwości wolontariatu świątecznego

Typowe miejsca na wolontariat w Boże Narodzenie są w domach kultury lub w organizacjach charytatywnych w Twojej okolicy. Chociaż te możliwości są satysfakcjonujące, nic nie stoi na przeszkodzie, aby myśleć o wyjeździe w świat 🙂 

Wolontariat zagraniczny może być alternatywą dla tradycyjnych  form wolontariatu. Dzięki zrównoważonym międzynarodowym programom wolontariackim Twój wolontariat w okresie świąt Bożego Narodzenia może przyczynić się do osiągnięcia celów zrównoważonego rozwoju ONZ..

 GVI oferuje wiele projektów wolontariatu w Boże Narodzenie w lokalizacjach na całym świecie. Dzięki naszej elastyczności możesz samemu zdecydować o długości pobytu. I wykorzystać przerwę świąteczną do maksimum.

Gdzie zgłosić się na Boże Narodzenie

Gdzie możesz zgłosić się na wolontariat w Boże Narodzenie? Rozważ poniższe propozycje

Nepal

Wolontariat w tym sezonie wakacyjnym w Pokhara, Nepal

 

Spędź swoje święta w Pokhara, mieście położonym nad brzegiem jeziora Phewa w strzelistych górach Himalajów i ciesz się spektakularną scenerią i mnóstwem przygód.

Możesz wesprzeć społeczność lokalną poprzez udział w projektach ukierunkowanych na rozwój placówek edukacyjnych, udział w inicjatywach profilaktycznych w opiece zdrowotnej lub wolontariat w szkołach podstawowych w celu wspierania edukacji najmłodszych mieszkańców.

Kostaryka

 86/5000 Spraw, aby świąteczny wolontariat był opłacalny w tym świątecznym sezonie dzięki programom w Kostaryce

 

Weź udział w projekcie wzmocnienia pozycji kobiet i wesprzyj naukę języka angielskiego oraz projekty dotyczące alternatywnych dochodów. Prowadząc warsztaty z lokalnymi kobietami, poprawisz również swoje umiejętności hiszpańskiego i zdobędziesz doświadczenie w prowadzeniu warsztatów.

Miasto Quepos znajduje się na wybrzeżu Pacyfiku obok Parku Narodowego Manuel Antonio. Wolontariat tuż nad brzegiem oceanu w czasie świąt Bożego Narodzenia w Kostaryce będzie pełen przygód i relaksu.

RPA

Zgłaszaj się na ochotnika z dziećmi w Kapsztadzie w Południowej Afryce

Święta Bożego Narodzenia w Kapsztadzie to magiczna pora roku, kiedy już piękne miasto jest ozdobione światełkami i świątecznymi dekoracjami.

Wolontariat w okolicach Bożego Narodzenia w Kapsztadzie jest niezwykle satysfakcjonujący. Możesz pracować z dziećmi i zapewnić wsparcie edukacyjne poprzez gry i rzemiosło. Możesz uczyć uczniów szkół podstawowych ze szkół lokalnych, pomagając poprawić edukację na obszarach o słabej opiece.

Możesz także zdecydować się na pracę z kobietami z ubogich społeczności, wspierając inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, które mają na celu zapewnienie kobietom równych szans zatrudnienia.

Meksyk

Wykorzystaj w pełni możliwości wolontariatu w Boże Narodzenie i ucz dzieci w Meksyku

Zamień zimne i ciemne dni zimy na słoneczne Święta na Karaibach. Możesz wziąć udział w projekcie w Meksyku, wspierającym naukę w ośrodku dla dzieci w Riviera Maya.

Oprócz zdobywania doświadczenia w nauczaniu i ćwiczenia umiejętności hiszpańskiego, możesz pomóc uczynić Święta Bożego Narodzenia wyjątkowym czasem dla dzieci w centrum opieki.

Laos

Wolontariat w czasie świąt jest satysfakcjonujący, gdy pracujesz z ciężko pracującymi nowicjuszami w Laosie

Świąteczne wolontariaty GVI do wolontariatu w Laosie obejmują wolontariat z dziećmi, pracę nad projektem wzmocnienia pozycji kobiet i nauczanie języka angielskiego początkujących mnichów buddyjskich.

Programy te znajdują się w mieście Luang Prabang, które stanowi bazę wypadową do odkrywania wodospadów, dżungli i pól ryżowych w Laosie.

Tajlandia

Wolontariat w czasie świąt jest satysfakcjonujący, gdy pracujesz z ciężko pracującymi nowicjuszami w Laosie

 

Tajlandia oferuje szereg opcji wolontariatu dostępnych w okresie wakacyjnym.

 Możesz spędzić przerwę świąteczną, mieszkając w pięknej nadmorskiej prowincji Phang Nga, w regionie, który obfituje w urokliwe plaże i parki narodowe.

Programy wolontariatu poświęcone  społecznościom lokalnym obejmują projekt publicznej opieki zdrowotnej oraz opcję wolontariatu z dziećmi. Oba programy mają silny nacisk edukacyjny, więc możesz prowadzić warsztaty z odżywiania i higieny lub planować konwersacyjne lekcje angielskiego.

Jeśli wolisz zaangażować się w ochronę wybrzeża Tajlandii, możesz wybrać projekt ochrony wybrzeża morskiego. Jest to zróżnicowany program, który może obejmować pomoc w ochronie żółwi, przyczynianie się do zapobiegania zanieczyszczeniu tworzyw sztucznych lub przeprowadzanie badań różnorodności biologicznej.

Na przygodę w dżungli na północy Tajlandii możesz udać się do Chiang Mai i pracować ze słoniami. Współpraca z tradycyjnymi hodowcami słoni w celu reintegracji słoni w naturalnym środowisku leśnym to wyjątkowa okazja i najlepszy sposób, aby zobaczyć te niesamowite zwierzęta podczas pobytu w Tajlandii.

Przekonany, że powinieneś zgłosić się na Boże Narodzenie? Zacznij planować swoje grudniowe wakacje wolontaryjne już dziś.