Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Jaki rodzaj wolontariatu jest potrzebny?

By Petrina Darrah 4 months ago
Jaki rodzaj wolontariatu jest potrzebny

Zrozumienie, gdzie potrzebna jest praca wolontariacka, oznacza, że ​​możesz mieć pozytywny wpływ na świat, bez względu na swoje doświadczenie.

Programy wolontariatu GVI zapewniają, że twoje wysiłki wywierają wpływ, koncentrując się na celach zrównoważonego rozwoju ONZ.

Nie wszystkie programy dla wolontariuszy są sobie równe. Jeśli pasjonujesz się pozytywnym wpływem na świat, upewnij się, że wybierasz etyczny projekt, który działa na rzecz zrównoważonego, długoterminowego rozwoju.

Przy tak wielu możliwościach, wyzwaniem jest przeglądanie różnych projektów i ustalenie, jaka praca wolontariacka jest naprawdę potrzebna.

Jakie są dobre możliwości dla wolontariuszy? Oto kilka rzeczy do rozważenia przy ważeniu międzynarodowych programów wolontariackich.

Jakie umiejętności są potrzebne do podjęcia wolontariatu za granicą?

Nie musisz mieć specjalistycznych umiejętności, aby prowadzić wolontariat za granicą.

Miejsca, które potrzebują wolontariuszy, zapewnią odpowiednie szkolenie przed rozpoczęciem pracy nad programem. Będziesz mógł wnosić wkład w sposób zaprojektowany z myślą o maksymalnym wpływie, przy minimalnym wcześniejszym doświadczeniu.

Rodzaje wolontariatu potrzebne przy międzynarodowych projektach rozwojowych są bardzo zróżnicowane. Na przykład wolontariat zagraniczny może obejmować projekty dydaktyczne obejmujące pomoc nauczycielom w lekcjach lub warsztatach edukacyjnych lub pomoc w przeprowadzaniu ankiet lub gromadzeniu danych dla programów ochrony opartych na badaniach.

 

Szukasz dobrych miejsc na wolontariat? Dlaczego nie pomóc w gromadzeniu danych dzięki naszym programom ochrony przyrody?

 

Renomowane projekty zapewnią Ci narzędzia i wsparcie, których potrzebujesz, aby być skutecznym, bez względu na to, jakie zadania wykonujesz.

Uważaj na projekty wolontariuszy, które proszą Cię lub zachęcają do wzięcia udziału w wysoko wykwalifikowanych zadaniach. Rozważ to jako czerwoną flagę i możliwe wskazanie nieetycznej organizacji.

Na przykład nie jest etyczne wykonywanie zadań wymagających określonego zestawu umiejętności lub kwalifikacji, takich jak wolontariat medyczny lub wykwalifikowane prace budowlane.

GVI ma jasne stanowisko w sprawie wolontariatu medycznego, weterynaryjnego i budowlanego. Uważamy, że jest bardziej skuteczny, gdy do wyspecjalizowanych projektów zatrudniani są lokalni specjaliści lub organizacje.

Gdzie zgłosić się na ochotnika w celu uzyskania maksymalnego efektu

Potrzebna jest praca wolontariuszy, aby pomóc w zwalczaniu krytycznych globalnych problemów na całym świecie.

 

Kraje, w których realizowane są projekty w zakresie zrównoważonego rozwoju, są na ogół dobrym miejscem na wolontariat. Będziesz mógł wnosić wkład w sensowne projekty, zanurzając się w nowej kulturze i poznając rozwój międzynarodowy.

 Miejsca wymagające ochotników znajdują się często w obszarach o niższych dochodach lub o niższych zasobach, takich jak Indie, Tajlandia lub Fidżi.

Kraje najbardziej bioróżnorodne na świecie również oferują ekscytujące programy wolontariackie ze względu na działania ochronne podejmowane w celu ochrony ich dzikiej przyrody. Las deszczowy Kostaryki, meksykańskie rafy koralowe i sawanny Południowej Afryki są wyjątkowymi miejscami do zgłaszania się na ochotnika, jeśli interesuje Cię ochrona mórz lub dzikiej przyrody.

Ostatecznie decyzja o tym, gdzie się zgłosić, zależy od twoich osobistych zainteresowań oraz miejsc docelowych, kultur i języków, o których chętnie się uczysz.

Rozwiązanie krytycznych problemów globalnych: programy wolontariackie, które wspierają cele zrównoważonego rozwoju ONZ

Prowadzenie zajęć edukacyjnych na temat upodmiotowienia kobiet może przyczynić się do kilku globalnych problemów krytycznych

 

Nie wszystkie międzynarodowe organizacje wolontariackie ułatwiają niezbędną, etyczną pracę. Niektóre programy wolontariackie mogą zwiększać zależność i wpływać na godność społeczności lokalnych.

Aby upewnić się, że praca wolontariuszy jest naprawdę potrzebna i ma rzeczywisty wpływ na globalne problemy krytyczne w zrównoważony sposób, możesz wybrać organizację, która dostosowuje projekty do 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Na przykład GVI zapewnia, że ​​każdy program wolontariatu jest ukierunkowany zarówno na krótko-, jak i długoterminowe cele. Korzystając z ram SDG ONZ jako ram, programy GVI mają największy wpływ na wszystkich zaangażowanych w każdy projekt.

Oznacza to, że możesz mieć pewność, że twoje wysiłki staną się częścią szerszego obrazu, pomagając rozwiązać takie kwestie, jak równość płci, jakość edukacji dla wszystkich i zmniejszając skutki zmian klimatu.

W ramach szkolenia dowiesz się więcej o celach zrównoważonego rozwoju oraz o tym, jak wybrany projekt podejmuje kroki w kierunku realizacji celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

Oprócz praktycznych umiejętności, które zdobędziesz podczas pracy nad programem dla wolontariuszy, zyskasz głębsze zrozumienie lokalnych i globalnych problemów oraz tego, jak możesz nadal wnosić wkład po powrocie do domu.

Jak znaleźć możliwości dla wolontariuszy

Szukasz dobrych miejsc na ochotnika? GVI może pomóc Ci umieścić Cię w miejscach, które potrzebują wolontariuszy.

 

Aby znaleźć możliwości dla wolontariuszy, najpierw rozważ swój cel: czy jest to zdobycie umiejętności w określonym obszarze, przyczynienie się do konkretnej przyczyny, czy podróż do określonego miejsca docelowego.

Po ustaleniu, dlaczego chcesz zostać wolontariuszem za granicą, możesz rozpocząć wyszukiwanie programów pasujących do twoich zainteresowań, jednocześnie wspierając SDG ONZ.

Oznacza to identyfikację programów, które mogą jasno zarysować swoje cele i opisać, w jaki sposób wolontariusz pasuje do tych ram. Wykorzystanie celów SDG ONZ jako przewodnika pomoże zapewnić, że wysiłki wolontariuszy są naprawdę potrzebne.

Innym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy wyborze miejsca na wolontariat, jest zaangażowanie lokalnych partnerów. Długoterminowi lokalni partnerzy są kluczowym elementem zapewniającym zaspokojenie potrzeb lokalnych społeczności. GVI wspiera lokalnych partnerów na miejscu w naszych projektach na całym świecie.

Powinieneś również zapytać, gdzie są wydawane opłaty za program. Przejrzystość jest ważnym aspektem etycznych organizacji wolontariackich. Powinieneś być w stanie łatwo znaleźć informacje o tym, ile pieniędzy z opłat przeznaczasz na projekty i społeczności.

Przejrzystość jest kluczową częścią zasad upodmiotowienia GVI, zapewniając jasność co do miejsca wydawania pieniędzy.

 

Przejrzystość jest kluczowa w GVI. Pomożemy Ci znaleźć dobre miejsca na ochotnika i odpowiemy na wszelkie pytania lub wątpliwości

 

Gdy upewnisz się, że etyka organizacji się kumuluje, wszystko, co musisz zrobić, to wybrać indywidualny program. Przy tak wielu przyczynach i szerokiej gamie lokalizacji na całym świecie do wyboru, czasami może to być najtrudniejsza część!

 Wszystkie programy wolontariatu GVI koncentrują się na obszarach o szczególnych potrzebach. Bez względu na to, który program wybierzesz, będziesz mieć wpływ na świat. Zacznij szukać idealnego projektu już dziś.