Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Jaki jest najlepszy sposób na wolontariat zagraniczny?

By Petrina Darrah 2 months ago
Jaki jest najlepszy sposób na wolontariat zagraniczny

Jak wybrać odpowiedni program wolontariatu? Znajdź najlepszy sposób na wolontariat za granicą dzięki etycznym i zrównoważonym projektom GVI.

Wolontariat zagraniczny wymaga większego zaangażowania niż regularne podróże międzynarodowe. Będziesz w trudnych sytuacjach, w których twoje działania mogą mieć bezpośredni wpływ na społeczności lokalne. Mając ten poziom odpowiedzialności, chcesz upewnić się, że skutecznie angażujesz się za granicą.

Mądrze wybieraj się na wyjazdy wolontariuszy za granicę i postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami, jak najlepiej zostać wolontariuszem za granicą.

 

Postępuj zgodnie z naszymi wskazówkami na temat najlepszych zagranicznych programów dla wolontariuszy.

Jak zgłosić się na ochotnika za granicę i wywrzeć wpływ

Aby zostać wolontariuszem za granicą, potrzebujesz chęci wywarcia wpływu, otwartości umysłu i pasji do przygody.

Projekty wolontariackie mogą obejmować wiele obszarów, od ochrony dzikiej fauny i flory i życia morskiego po wzmocnienie pozycji kobiet, nauczanie i zdrowie publiczne.

Nie musisz mieć specjalistycznych umiejętności ani wiedzy, aby uczestniczyć w wolontariacie za granicą. Najlepsze programy wolontariatu za granicą zapewnią, że masz odpowiednie szkolenie, aby móc osiągnąć to, co postanowiłeś zrobić, przyczyniając się do osiągnięcia celów projektu. Umożliwi ci to pewny udział w każdym projekcie i poczucie bezpieczeństwa wiedząc, że twoje wysiłki mają wymierny wpływ. 

GVI oferuje kompleksowe szkolenia dla każdego uczestnika programu, więc pod koniec podróży będziesz mieć szereg nowych umiejętności, które możesz dodać do swojego CV.

 

Programy etycznego wolontariatu GVI za granicą pozostawiają ci szereg nowych umiejętności, które możesz dodać do swojego CV.

 

Znalezienie programu, który Ci odpowiada, wiąże się z zawężeniem twoich osobistych zainteresowań i celów oraz połączeniem ich z przyczyną, dla której jesteś pasjonatem. Rzuć w miejsce docelowe za granicą, być może w kraju w Afryce, Ameryce Łacińskiej lub Azji, a masz program wolontariatu, który Cię ekscytuje.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt do rozważenia. Szukając programu dla wolontariuszy, chcesz znaleźć projekt, który ma trwały wpływ.

Najlepszym sposobem na wolontariat zagraniczny jest poszukiwanie projektów wspierających Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, zestaw 17 globalnych celów określonych przez ONZ jako plan na lepszą przyszłość dla wszystkich.

Projekty wolontariuszy uwzględniające te cele będą musiały mieć jasno określone cele, które odpowiadają rzeczywistym potrzebom w społecznościach, w których lokalni mieszkańcy zidentyfikowali możliwości zewnętrznego wsparcia.

 

GVI angażuje się w zapewnianie wyjazdów wolontariuszy za granicę, które są zrównoważonymi i etycznymi praktykami wzmacniającymi lokalne społeczności.

Identyfikacja projektów spełniających te kryteria jest niezbędna, aby mieć znaczący wpływ i być w stanie dowiedzieć się o zrównoważonych modelach rozwoju międzynarodowego.

Aby znaleźć najlepsze możliwości dla wolontariuszy za granicą, będziesz chciał poznać etyczne programy prowadzone przez renomowanych dostawców.

 Jako organizacja etyczna GVI jest zaangażowana w zrównoważone i etyczne praktyki, które wzmacniają lokalne społeczności, partnerów i uczestników programu

Wolontariat etyczny za granicą

Idealne możliwości dla wolontariuszy za granicą to te, które przynoszą korzyści zarówno naszym wolontariuszom, jak i społeczności lokalnej.

 

Najlepszym sposobem na wolontariat zagraniczny jest upewnienie się, że wybrany program przynosi korzyści Tobie i osobom, z którymi współpracujesz.

Wszystkie etyczne możliwości wolontariatu GVI za granicą działają na rzecz tego celu, przestrzegając pięciu zasad inicjacji.

1) Współpraca

Nasze programy kładą duży nacisk na współpracę, z lokalnymi projektami i silnym szacunkiem dla wszystkich zaangażowanych. Jednym z przykładów jest włączenie społeczności lokalnej do projektów poprzez partnerstwa, pracowników lub kierowników projektów.

Naszym celem jest zbudowanie globalnej sieci ludzi, którzy mogą się zjednoczyć, aby wprowadzić pozytywne zmiany w świecie.

2) Równe partnerstwa

Usunięcie nierównowagi mocy pozwala wszystkim zaangażowanym w projekt GVI poczuć się wzmocnionym.

 

Dzięki jasnym rolom, specjalistycznym szkoleniom i lokalnej odpowiedzialności za projekty, zapewniamy, że każdy ma równie ważną rolę w osiąganiu celów.

Usunięcie nierównowagi mocy oznacza, że ​​wszyscy zaangażowani w projekt są uprawnieni.

3) Wsparcie

W naszych projektach staramy się stworzyć przestrzeń, w której wszyscy są wspierani, równi i bezpieczni, aby rozwijać niezależność i upodmiotowienie.

Na przykład mamy jasne zasady ochrony dzieci i podatnych na zagrożenia osób dorosłych oraz podejście primum non nocere – „po pierwsze, nie szkodzić”.

 

Etyczny wolontariat zagraniczny powinien być zaangażowany w ten projekt, który jest wspierany i wzmacniany.

4) Zrównoważony rozwój

Długoterminowa stabilność jest podstawą etycznych programów wolontariatu za granicą. Zrównoważony rozwój oznacza najlepsze wykorzystanie zasobów, ustalenie jasnych krótko-, średnio- i długoterminowych celów oraz przeciwdziałanie zależności.

Kolejnym kluczowym aspektem zrównoważonego rozwoju jest jasna strategia wyjścia. Oznacza to, że obowiązują zasady, które pozwalają organizacji ostatecznie wycofać wsparcie w sposób odpowiedzialny od lokalnych partnerów, zapobiegając uzależnieniu.

5) Reprezentacja

W naszej współpracy z osobami, społecznościami i organizacjami na całym świecie jesteśmy świadomi tworzenia sprawiedliwej, równej i wzmacniającej reprezentacji.

 

Priorytetem GVI jest szanowanie tego, jak przedstawiamy ludzi i kultury we wszystkich mediach i komunikacji.

Oznacza to szacunek dla tego, jak przedstawiamy ludzi i kultury we wszystkich mediach i komunikacji, aby pomóc promować równą dynamikę władzy.

Najlepsze programy wolontariackie za granicą

Idealne wyjazdy wolontariuszy za granicę dadzą ci możliwość indywidualnego rozwoju, a jednocześnie głębsze zrozumienie globalnych problemów.

Dadzą ci także szansę na przygodę swojego życia.

Na przykład można nauczyć się nurkowania w krystalicznie czystych wodach Fidżi, przyczyniając się jednocześnie do ochrony mórz wokół wysp.

 

Twoje doświadczenie wolontariatu wywrze pozytywny wpływ, zapewniając jednocześnie przygodę życia.

Weź udział w badaniach nad jaguarami w lasach tropikalnych Kostaryki, pomagając badać unikalne zachowanie tych dużych kotów w Parku Narodowym Tortuguero, gdzie wiadomo, że żerują na dorosłych lęgowych żółwiach morskich.

Zgłaszaj się na ochotnika do projektu wzmocnienia pozycji kobiet w Indiach i współpracuj z lokalnymi kobietami, aby promować równość płci.

 Lub spędzić czas w mieście nad rzeką Mekong w Kambodży, gdzie możesz zgłosić się na ochotnika, aby uczyć angielskiego początkującego mnicha buddyjskiego.

 

Dołącz do wolontariatu GVI za granicę w Kambodży, ucząc mnichów buddyjskich i pomóż swojemu wyróżnieniu.

 

Dzięki GVI twoje możliwości wolontariatu za granicą obejmują cały świat, z pełnym zakresem międzynarodowych przyczyn.

Dowiedz się o etycznych możliwościach wolontariatu za granicą i przeglądaj wielokrotnie nagradzane programy GVI.