Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Wybierz gap year dla dorosłych w jednym z siedmiu projektów przeznaczonych dla wolontariuszy po 50 - tce

By Petrina Darrah 3 months ago
Wybierz gap year dla dorosłych w jednym z siedmiu projektów przeznaczonych dla wolontariuszy po 50 - tce

Spędź rok przerwy dla dorosłych, aby poznać świat, wywierając wpływ tam, gdzie ma to znaczenie. GVI oferuje wiele przygód programów wolontariatu, które są idealne dla starszych wolontariusz.

Jeśli zawsze marzyłeś o rocznym urlopie, ale nigdy nie udało ci się go zrealizować, nie jest za późno. Dorośli podróżnicy mogą również potrzebować lat przerwy.

Niezależnie od tego, czy chcesz rzucić sobie wyzwanie, by w końcu nauczyć się hiszpańskiego, odrzucić Machu Picchu z listy życzeń lub dowiedzieć się, jak gotować tajskie potrawy, możesz znaleźć mieszankę możliwości nauki, przygody i altruizmu na wakacjach wolontariackich od ponad 50 lat.

 

Biorąc rok przerwy dla dorosłych? Wolontariat zagraniczny od ponad 50 lat to świetny obszar do obejrzenia.

Original image: by skeeze from Pixabay is licenced under CC BY-SA 2.0

Nie ma limitu wieku dla programów wolontariatu GVI, dzięki czemu możesz wybierać projekty na całym świecie. Jako dojrzały podróżnik z dużym doświadczeniem życiowym będziesz w stanie wnieść cenny i trwały wkład w wybraną przez ciebie sprawę.

 Jeśli jesteś zainteresowany wakacjami za granicą od ponad 50 lat, zapoznaj się z tymi siedmioletnimi pomysłami dla dorosłych.

1) Wolontariat w celu poprawy zdrowia publicznego w Tajlandii

Wolontariat w dziedzinie zdrowia publicznego jest cennym sposobem na spędzenie roku przerwy dla osób starszych.

 

Zdrowie publiczne jest popularną opcją dla wolontariuszy po 50. roku życia. Większe doświadczenie życiowe oznacza, że ​​dojrzali wolontariusze mogą wnieść wiele współczucia i determinacji, dostarczając społecznościom informacji na temat profilaktycznych praktyk opieki zdrowotnej.

Globalny projekt GVI dotyczący zdrowia publicznego w Tajlandii ma siedzibę w regionie Phang Nga. Możesz pomóc poprawić zdrowie i dobre samopoczucie tej społeczności poprzez zajęcia edukacyjne, gry lub lekcje angielskiego z dziećmi i dorosłymi.

2) Wkład w projekt wzmocnienia pozycji kobiet w Laosie

Ponad 50. wolontariat zagraniczny może przynieść korzyści zarówno wolontariuszom, jak i osobom, z którymi kontaktują się. W wielu kulturach, w tym w Laosie, szacunek dla starszych jest ważny. Wasza wiedza i doświadczenie zostaną uznane za szczególnie cenne w tych kulturach.

 

Ponad 50-letni wolontariat zagraniczny stwarza okazję do podróżowania, nauczania i uczenia się w roku przerwy dla dorosłych.

Będziesz mógł wnieść znaczący wkład w projekty społecznościowe, takie jak projekt upodmiotowienia kobiet GVI w Laosie.

Możesz wesprzeć cel ONZ dotyczący zrównoważonego rozwoju (ONZ SDG) 5, dotyczący równości płci, poprzez pomoc w lekcjach angielskiego i warsztatach. Inicjatywy te pomagają kobietom uzyskać lepszy dostęp do edukacji i możliwości zatrudnienia.

Pracując ze studentami w różnym wieku i na różnych poziomach, będziesz mógł zanurzyć się w życiu lokalnym i dowiedzieć się więcej o Laosie niż jako turysta.

3) Pomóż w projektach budowlanych w Nepalu

Weź udział w projekcie budowlanym w Nepalu i zobacz, jak twoje wysiłki mogą dosłownie pomóc w budowaniu społeczności.

 

Poszukujesz wakacji roboczych od ponad 50 lat, pomóż wywrzeć wpływ na program budowy GVI.

 

Możesz uczestniczyć w działaniach takich jak malowanie ścian lub konstruowanie mebli. Jeśli masz doświadczenie w majsterkowaniu, będziesz mieć wiele do zaoferowania w tym projekcie. Sprawność fizyczna jest również korzystna dla tego projektu. Programy budowlane są świetne, jeśli lubisz aktywny wypoczynek.

Podczas tego programu wolontariatu zakwaterowanie u rodziny goszczącej daje szansę prawdziwego zanurzenia się w nepalskiej kulturze, a lokalne zwyczaje i kuchnia zostają włączone w codzienną rutynę.

Ponadto możesz podziwiać widoki na góry Annapurna z Pokhary, a jeśli masz ochotę na przygodę, podejmij satysfakcjonujące wyzwanie, jakim jest trekking w Himalajach

4) Wyprawa badawcza w zakresie dzikiej przyrody w Afryce Południowej

Dołącz do wyprawy z dziką przyrodą i naucz się technik śledzenia w roku przerwy dla dorosłych.

 

Wybierz się na wycieczkę safari z tą różnicą w Południowej Afryce. Wyprawa GVI na badania nad dziką przyrodą da ci szansę zobaczenia lwów polujących, wędrujących słoni i gepardów przemykających po sawannie.

W odległej lokalizacji badawczej będziesz mógł z bliska doświadczyć tego dzikiego zakątka świata. Obserwując niesamowitą przyrodę, będziesz mógł również aktywnie przyczyniać się do ochrony przyrody, dodając więcej sensu swojej podróży.

Programy roku przerwy dla dorosłych mogą być trudne fizycznie. Ten program obejmuje wiele zajęć na świeżym powietrzu, a możesz spędzać długie dni w gorącym afrykańskim słońcu, więc upewnij się, że jesteś przygotowany.

5) Wolontariat z dziećmi w Indiach

Jeśli szukasz wolontariatu dla osób w wieku powyżej 50 lat, które są mniej fizyczne, praca z dziećmi jest opłacalną opcją. Jeśli wychowałeś już własne dzieci lub lubisz spędzać czas z młodszymi pokoleniami, możesz czerpać przyjemność z angażowania się w inicjatywy edukacyjne z dziećmi w Indiach.

 

Praca za granicą od ponad 50 lat to świetny sposób na wyjście i zobaczenie miejsc, o których zawsze marzyłeś.

 

Współpracując z lokalnymi nauczycielami w południowym stanie Kerali, możesz pomóc w warsztatach edukacyjnych lub programach rozwoju dziecka.

Struktura tego programu wolontariatu może ułatwić ci poznanie kultury i życia codziennego w Indiach. Mieszkając w tropikalnym mieście Kochi, we wspólnym domu z innymi międzynarodowymi wolontariuszami, uzyskasz unikalny wgląd w życie w tym zróżnicowanym kraju

6) Nauczanie i projekty rozwoju społeczności w Kostaryce

Projekty rozwoju społeczności mogą być świetnym sposobem na wejście w wakacje wolontariackie od ponad 50 lat

Nauczanie języka angielskiego jest popularnym wyborem dla wolontariuszy za granicą od ponad 50 lat. Program nauczania i rozwoju społeczności w Kostaryce pozwoli ci cieszyć się spędzaniem czasu w mieście na plaży i bliską współpracą z ludźmi z otaczającej społeczności.

Wspierając edukację w języku angielskim, pomożesz mieszkańcom uzyskać lepszy dostęp do możliwości zatrudnienia.

Możesz wziąć udział w swobodnych zajęciach konwersacyjnych, które dają uczniom okazję do ćwiczenia umiejętności posługiwania się językiem angielskim w rzeczywistych sytuacjach, a wolontariuszy szansę poznania lokalnych zwyczajów i tradycji.

7) Naucz się nurkować podczas wyprawy morskiej na Fidżi

Zawsze chciałeś nurkować? Nasz rok przerwy dla dorosłych programów pozwoli Ci odkrywać piękne błękitne oceany jak nigdy dotąd.

 

Rok przerwy dla osób starszych może być świetną okazją do nauki nowych umiejętności. Na przykład, możesz uzyskać certyfikat PADI na Fidżi, gdy jesteś wolontariuszem w dziedzinie ochrony mórz.

Południowy Pacyfik to doskonałe miejsce na wypoczynek dla dorosłych, z cudownymi wyspami otoczonymi błękitną wodą i rafami koralowymi. Korzystając z życia na wyspach, możesz dowiedzieć się o ekologii morskiej, a także o kwestiach związanych z ochroną i ich wpływie na społeczności wyspiarskie.

Spędzając czas w wodzie prawie codziennie, możesz starać się o certyfikat PADI Advanced Open Water.

Odkryj ponad możliwości wolontariatu z GVI. Przejrzyj naszą szeroką gamę międzynarodowych programów wolontariackich już dziś.