Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Sześć miejsc na wolontariat w Boże Narodzenie

By Petrina Darrah 3 months ago
Sześć miejsc na wolontariat w Boże Narodzenie

Jeśli chcesz rozpocząć sezon dawania, weź pod uwagę te miejsca na wolontariat w Boże Narodzenie, w tym wolontariat zagraniczny z GVI.

Poświęcenie czasu na wolontariat w tym okresie świątecznym jest szansą wywarcia pozytywnego wpływu na świat, przy jednoczesnym znalezieniu głębszego poczucia więzi z lokalnymi lub globalnymi społecznościami.

Możliwości związane z usługami świątecznymi pozwalają Ci oddać, a wsparcie sprawia, że jesteś pasjonatem.

Gdzie możesz zgłosić się na ochotnika w Boże Narodzenie? Oto sześć świetnych opcji, w tym wolontariat zagraniczny w GVI.

1) Jadłodajnie lub schroniska

Zaangażuj się w kuchnię zupową jako wolontariusz podczas świąt Bożego Narodzenia

Original image: “Volunteers from Nestle” by DC Central Kitchen  is licenced under CC BY-SA 2.0

Jadłodajnie i nocne schroniska to jedne z najpopularniejszych miejsc, z którymi możesz się zgłosić w Boże Narodzenie.

Organizacje religijne, takie jak Armia Zbawienia, potrzebują dodatkowych par rąk podczas sezonu wakacyjnego. Podawanie posiłków, pakowanie awaryjnych paczek żywnościowych lub sortowanie podarowanych towarów – takich jak odzież – to wspólne działania wolontariuszy w centrach pomocy.

Ponieważ wolontariat w czasie świąt w zupowych kuchniach i schroniskach nocnych jest częstym wyborem dla wolontariuszy, organizacje te często mogą być zalane ludźmi, którzy chcą pomóc.

 Miejsca dla wolontariuszy są ograniczone, dlatego lepszym podejściem może być wolontariat w schroniskach nocnych przez cały rok, kiedy często mają trudności z rekrutacją wystarczającej liczby osób.

 Aby dzielić świąteczną atmosferę, upewnij się, że nie przeoczysz innych okazji wolontariackich w Boże Narodzenie.

2) Domy opieki

Poprzez wolontariat świąteczny możesz wesprzeć osoby starsze, które w przeciwnym razie mogłyby spędzić wakacje samotnie.

Age UK informuje, że nawet pół miliona starszych osób w Wielkiej Brytanii spodziewa się samotności w czasie świąt Bożego Narodzenia. Dla wielu osób starszych Boże Narodzenie może być nieszczęśliwym przypomnieniem szczęśliwych czasów i ludzi, którzy odeszli.

Wolontariat w domach opieki, domach spokojnej starości lub szpitalach jest wielką szansą na złagodzenie tej samotności. Często od ochotników wymaga się jedynie serwowania obiadu, poświęcenia czasu na grę w karty lub obecności w towarzystwie i dobrej pogawędki.

3) Schroniska dla zwierząt

wolontariat świąteczny nie ma nic lepszego niż praca ze zwierzętami w RSPCA

Original image: “Is it time for Million Paws Walk yet?” by RSPCA Australia is licenced under CC BY-SA 2.0

Lokalne schroniska dla zwierząt często oferują wolontariuszy w Boże Narodzenie. Ponieważ wielu pracowników przebywa na wakacjach, potrzebni są wolontariusze, którzy pomagają karmić i opiekować się mieszkającymi tam zwierzętami.

Ponadto w okresie wakacyjnym obserwuje się gwałtowny wzrost liczby porzucanych zwierząt, gdy ludzie pozbywają się niechcianych prezentów świątecznych. Według RSPCA trzy zwierzęta są porzucane co godzinę w okresie świątecznym.

Ponieważ schroniska dla zwierząt są bardziej ruchliwe niż kiedykolwiek wcześniej, wolontariat w okresie świąt Bożego Narodzenia to świetny sposób na oddanie naszych włochatych przyjaciół.

 

4) Schroniska dla kobiet

Zaangażuj się w wolontariat świąteczny z GVI

 

W okresie świąt Bożego Narodzenia często zdarzają się przypadki przemocy domowej z powodu takich czynników, jak dłuższy czas spędzany w domu z agresywnymi partnerami i dodatkowa presja finansowa.

Aby wesprzeć kobiety, które przeżyły przemoc w rodzinie, możesz zgłosić się na ochotnika w Boże Narodzenie do schroniska dla kobiet.

 Ośrodki opieki dla kobiet, które przeżyły, mogą skorzystać z pomocy w postaci podarowanych kosmetyków, ubrań i zabawek. Możesz pomóc zbierać i rozdawać datki, zabawiać dzieci lub podawać posiłki w schronisku.

5) Lokalne szpitale

Lokalne szpitale to świetny pomysł na miejsca wolontariatu na Boże Narodzenie

Szpitale są znaczącym miejscem na wolontariat w Boże Narodzenie, ponieważ możesz pomóc pocieszyć ludzi spędzających wakacje poza domem.

Wolontariusze szpitalni mogą pomóc w interakcji społecznej i uczynić posiłki bardziej towarzyskimi lub pomóc odwiedzającym, zapewniając im ciepłe powitanie i pomagając w kierowaniu szpitalem.

Wiele szpitali chętnie przyjmuje również pomoc w zbieraniu funduszy w okresie wakacyjnym. Możesz pomóc w zbieraniu funduszy – co może być świetnym doświadczeniem, jeśli chcesz kontynuować karierę w tej dziedzinie, lub możesz po prostu zgłosić się na ochotnika do zorganizowania zbiórki na ulicy.

6) Wolontariat za granicą

w tym sezonie świątecznym zgłosić się na ochotnika do GVI

 

Rozważając miejsce wolontariatu na Boże Narodzenie, międzynarodowe programy wolontariackie są często pomijane.

Ale opcja wolontariatu międzynarodowego w okresie Bożego Narodzenia może być idealnym rozwiązaniem na szaleństwo sezonu wakacyjnego i ponurą pogodę, która tłumi duchy o tej porze roku na półkuli północnej.

Wolontariat zagraniczny to szansa na przeżycie cieplejszej pogody i przygody, przyczyniając się jednocześnie do zrównoważonego rozwoju globalnego.

GVI oferuje szeroki zakres możliwości wolontariatu świątecznego w lokalizacjach na całym świecie. Wiele z naszych projektów jest kontynuowanych w okresie świątecznym, ponieważ Boże Narodzenie nie jest najczęściej obserwowanym wydarzeniem religijnym w niektórych krajach.

Oznacza to, że możesz wybierać spośród projektów takich jak wzmocnienie pozycji kobiet, edukacja lub rozwój społeczności w miejscach w Afryce i Ameryce Łacińskiej.

 

Wolontariusz z dziećmi w tym świątecznym sezonie

 

Możesz uczestniczyć w projektach wspierających upodmiotowienie kobiet w Nepalu, gdzie będziesz wspierać edukację kobiet i doświadczyć potężnych Himalajów.

Możesz też uciec do słonecznego Meksyku, gdzie możesz wesprzeć naukę dzieci na wybrzeżu Karaibów.

Inną opcją jest nauczenie angielskiego początkujących mnichów buddyjskich w Laosie. Świąteczną przerwę możesz spędzić, ucząc się więcej o laotańskiej kulturze i odkrywając bujne dżungle otaczające miasto Luang Prabang.

Międzynarodowe programy wolontariatu GVI są dostosowane do określonych celów zrównoważonego rozwoju ONZ (ONZ SDG). Niezależnie od tego, gdzie się zgłosisz, możesz mieć pewność, że Twoje wysiłki będą miały wymierny wpływ.

Będziesz także miał dużo wolnego czasu na zwiedzanie i spędzanie czasu za granicą, co daje szansę na relaksującą przerwę świąteczną.

Zamiast spędzać wakacje skulone przed zimnem, możesz robić zakupy na lokalnych targach w Tajlandii, wędrować przez dżunglę w Kambodży lub zanurzać palce u stóp w miękkim piasku plaż Kostaryki.

Przeglądaj świąteczne okazje wolontariackie z GVI. Przeglądaj naszą ofertę programów międzynarodowych już dziś.