Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Sześć korzyści z kilkumiesięcznych programów gap year

By Petrina Darrah 4 months ago
h1

Nie możesz pozwolić sobie na 12 miesięczny gap year? Rozważ programy semestralne GVI jako alternatywę i nadal ciesz się korzyściami z urlopu.

W sześć miesięcy możesz skorzystać ze wszystkich korzyści wynikających z rocznej przerwy.

Co to jest rok przerwy?

Tradycyjna definicja gap year to czas wolny przed lub po studiach. Podczas roku przerwy uczniowie zazwyczaj przechodzą jakąś formę rozwoju osobistego lub edukacji poza klasą.

Pomysły na rok przerwy mogą obejmować pracę, podróżowanie, wolontariat lub staż za granicą.

Rok przerwy niekoniecznie musi trwać przez pełne 12 miesięcy. Termin ten może odnosić się do każdej przerwy w nauce.

Semestr przerwy jest wygodnym sposobem gap year w skróconym okresie czasu.

Dlaczego powinieneś wziąć semestr przerwy

Wolontariusz GVI

 

Semestru wolnego może być okazją do odkrycia i rozwoju. Jeśli wykorzystasz swój czas produktywnie, czas wolny od studiów może przynieść Ci korzyści osobiście, naukowo i zawodowo.

1) Możesz podróżować po świecie

Jedną z najpopularniejszych rzeczy do zrobienia w semestrze przerwy jest podróż za granicę. To może być Twoja pierwsza duża szansa na podróż do regionów takich jak Azja Południowo-Wschodnia lub Ameryka Łacińska.

Oprócz tego, że masz szansę na przygody, o których zawsze marzyłeś, podróżowanie podczas semestru przerwy jest również okazją na naukę nowych języków, głębsze zrozumienie globalnych problemów i rozwijanie swojej niezależności.

Wybierz podróż pełną sensu, zgłaszając się do GV na wolontariat, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.

2) Zmienisz swoje myślenie

Wybranie roku przerwy lub semestru przerwy będzie stanowić wyzwanie. Semestr przerwy pomoże ci wyrwać się ze strefy komfortu i narazić cię na różne sposoby myślenia, świeże perspektywy i nowych ludzi z nowymi pomysłami.

 

Dwóch wolontariuszy GVI cieszy się widokiem

 

Na przykład, jeśli zdecydujesz się na wolontariat w Kambodży, doświadczysz kulturowego zanurzenia i wewnętrznej perspektywy edukacji w innym kraju.

Lekcje, które zbierzesz podczas semestru przerwy, pomogą ci stać się obywatelem bardziej globalnym.

3) Zyskasz nowy entuzjazm do nauki

Wzięcie semestru na wyjazd, wolontariat lub staż za granicą to świetny sposób, aby dać ci nową motywację do nauki.

To może być Twoja szansa na zastosowanie tego, czego już się nauczyłeś, do scenariusza z prawdziwego świata. Na przykład możesz użyć technik badawczych, aby zebrać dane na temat hien, wykorzystując te badania, aby pomóc w podjęciu wysiłków na rzecz ochrony.

Po doświadczeniu, jak to jest pracować w takich dziedzinach, jak konserwacja lub edukacja, możesz odkryć, że masz motywację, aby powrócić do studiów i dążyć do wyraźniejszych celów zawodowych.

 

Wolontariusze GVI mierzą żółwia morskiego

 

Praktyczne doświadczenie może pomóc Ci skoncentrować się na nauce, która najlepiej przyniesie korzyści Twojej karierze i pozwoli ci pracować w obszarach, które Cię pasjonują.

4) Możesz znaleźć nowy kierunek

Jeśli czujesz, że twoje studia po prostu nie odpowiadają twoim zainteresowaniom, semestr przerwy może być szansą na odkrycie nowego kierunku. W trakcie semestru przerwy możesz odkryć nową pasję lub wykluczyć coś z obszaru Twojego zainteresowania.

Programy wolontariackie i staże pozwalają spróbować swoich sił w różnych dziedzinach, zdobywając praktyczne doświadczenie w zakresie CV, dając jednocześnie przedsmak tego, jak może wyglądać kariera w tych dziedzinach.

Na przykład możesz spróbować ochrony środowiska morskiego, nauczania lub rozwoju społeczności.

 

Nauczyciel-wolontariusz z uczniami w Kerali

5) Wyjdź z edukacją poza ramy uczelni

Semestry przerw są szansą na zdobycie wykształcenia w innym formacie. Możesz nadać kontekst pojęciom, których nauczyłeś się w swojej karierze akademickiej i wykorzystać wiedzę teoretyczną.

Na przykład równość płci może mieć logiczny sens, gdy uczysz się statystyki w klasie, ale nabiera ona nowych wymiarów, gdy zgłosisz się na ochotnika, aby pomóc kobietom w krajach takich jak Afryka Południowa czy Ghana.

 

Wolontariusz GVI pracuje z lokalną kobietą

 

Zobaczenie, w jaki sposób problemy globalne dotykają prawdziwych ludzi, oraz aktywną rolę, którą możesz odegrać, jest cennym doświadczeniem edukacyjnym, którego nie znajdziesz w czterech ścianach klasy.

6) Nie musisz brać całego roku

Semestr przerwy pozwala czerpać wszystkie kluczowe korzyści roku przerwy w krótszym czasie. Jeśli nie możesz poświęcić całego roku, pojedynczy semestr jest doskonałym kompromisem.

Jeśli twoja rodzina lub przyjaciele martwią się, że bierzesz sobie wolne od nauki, możesz łatwiej wytłumaczyć sobie semestr wolny niż cały rok.

 

Programy semestralne gap year

Grupa wolontariuszy GVI na plaży

 

Programy GVI na gap year łączą możliwości podróży do ekscytujących miejsc z projektami, które pomogą Ci zdobyć umiejętności zarówno twarde, jak i miękkie.

Możesz znaleźć rzeczy do zrobienia w semestrze przerwy, od nauczania języka angielskiego buddyjskich mnichów w Laosie, po wyjazd na eksplorację przyrody w Południowej Afryce.

Zorganizowane programy zapewniają również maksymalną efektywność czasową, dzięki czemu można wykorzystać cały semestr przerwy. Poznasz także inne osoby o podobnych poglądach, nawiązując zarówno nowe znajomości, jak i połączenia sieciowe.

Odkryj programy semestralne z GVI. Przejrzyj nasze międzynarodowe oferty wolontariatu lub stażu już dziś.