Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Jak rozpocząć karierę w dziedzinie ochrony dzikiej przyrody w Afryce

By Petrina Darrah 4 months ago
Jak rozpocząć karierę w dziedzinie ochrony dzikiej przyrody w Afryce

Oryginalne zdjęcie: „Elephant Africa” autorstwa kikatani jest na licencji CC BY 2.0

Rozważ wolontariat zagraniczny z GVI, aby rozpocząć karierę w ochronie dzikiej przyrody w Afryce.

Ponieważ co czwarty ssak jest wymieniony jako gatunek zagrożony na Czerwonej liście gatunków zagrożonych przez IUCN, istnieje ogromne zapotrzebowanie na ludzi do ochrony przyrody. Jeśli pasjonujesz się ochroną świata przyrody, kariera w ochronie dzikiej przyrody w Afryce jest satysfakcjonującą drogą.

Jednak dla wielu aspirujących ekologów wejście na konkurencyjną dziedzinę ochrony może być wyzwaniem. Aby rozpocząć karierę i wesprzeć wysiłki na rzecz ochrony w Afryce, możesz wybrać się na wolontariat lub staż za granicą w GVI.

Kariera w ochronie przyrody

Jakie prace możesz uzyskać, wykonując karierę w zakresie ochrony dzikiej przyrody?

 

Lornetka zgłosiła się na ochotnika do dzikiej przyrody

 

Rynek pracy w tym obszarze stale się rozwija, więc zrozumienie, jakie rodzaje ról są dostępne, jest pierwszym krokiem w karierze ochrony przyrody. W krajach afrykańskich możliwości zatrudnienia w dziedzinie ochrony są zróżnicowane.

Możesz przyczynić się do inicjatyw przeciwdziałających kłusownictwu, wspierać edukację ekologiczną i uczyć lokalne społeczności o znaczeniu ochrony zwierząt. Możesz także wesprzeć zbiórkę pieniędzy, aby pomóc w opłaceniu dalszych badań.

Lub możesz pracować jako przewodnik po safari w branży turystycznej, potencjalnie w sektorze luksusowej ekoturystyki.

Praca w rehabilitacji dzikich zwierząt to kolejna powszechna ścieżka kariery dla ekologów. Może to obejmować pomoc ofiarom handlu lub rannym zwierzętom w powrocie do ich naturalnego środowiska przy pomocy ośrodków rehabilitacyjnych lub rezerwatów zwierząt.

 

Wolontariusze Wildlife na safari w jeepie safari

 

Możesz także prowadzić badania nad zwierzętami i ich środowiskiem. Może to wiązać się z gromadzeniem danych na temat populacji, zachowania i siedlisk zwierząt afrykańskich. Z silnym naciskiem na prace terenowe ta ścieżka kariery byłaby odpowiednia nawet dla najbardziej nieustraszonych ekologów.

Wszystkie te opcje kariery mają jedną wspólną cechę – doświadczenie jest kluczowe.

Ochrona dzikiej przyrody jest bardzo konkurencyjną dziedziną, a liczba obiecujących obrońców przyrody walczących o pozycję wzrośnie. Według ankiety przeprowadzonej przez witrynę Conservation Careers, 92% ekologów przyznaje, że trudniej było znaleźć pracę ochroniarską w ostatniej dekadzie.

Projekty ochrony afrykańskiej przyrody

Zdobycie odpowiedniego doświadczenia pomoże Ci osiągnąć cele w zakresie ochrony przyrody.

Jeśli dopiero zaczynasz, dołącz do projektu ochrony przyrody w Afryce Południowej z GVI. Obejrzysz branżę od wewnątrz, a także zyskasz cenne praktyczne doświadczenie, umiejętności praktyczne i kontakty, które pomogą ci odnieść sukces w karierze w ochronie dzikiej przyrody w Afryce.

dwa gepardy leżące na sawannie

 

Południowoafrykańskie projekty ochrony przyrody GVI obejmują badania nad zwierzętami, takimi jak duże koty, hieny, gepardy i ptaki.

W każdym z tych projektów możesz spodziewać się udziału w przygodach safari z dziką przyrodą. Ponadto dowiesz się, jak to jest mieszkać w bazie badawczej w odległej części kraju.

Co najważniejsze, wszechstronne szkolenie da ci szansę na zdobycie odpowiednich umiejętności i wykorzystanie ich w terenie. Jako wolontariusz ochrony przyrody za granicą dowiesz się, jak identyfikować wiele gatunków zwierząt i roślin, a także lepiej zrozumieć ekosystemy afrykańskie.

Będziesz także biegły w gromadzeniu danych, które są istotnym aspektem ochrony dzikiej przyrody. Możesz śledzić zwierzęta i rejestrować ich ruchy za pomocą technik telemetrii radiowej lub możesz planować i przeprowadzać niezależne badania biologiczne.

Projekt pułapkowania kamer i gromadzenia danych przez GVI daje możliwość jeszcze głębszego zbadania populacji dzikiej przyrody. Nauczysz się korzystać ze zdalnej fotografii wrażliwej na ruch. Oprócz zdobywania specjalistycznych umiejętności, ten projekt da ci jasny wgląd w to, w jaki sposób dane mogą wpływać na działania przeciwdziałające kłusownictwu i ochronę w Afryce.

 

działacze ochrony przyrody fotografujący w terenie

 

Należy zauważyć, że programy GVI obejmujące wolontariat ze zwierzętami są zgodne z jasnymi wytycznymi etycznymi.

Naszym celem jest ochrona dzikiej przyrody i siedlisk przyrodniczych oraz edukowanie społeczności w zakresie ich wpływu na środowisko. Nie popieramy programów wolontariackich, które polegają na zbliżaniu się do dzikich zwierząt lub dotykaniu ich

Praktyki ochrony przyrody

Aby pójść o krok dalej, rozważ staż w zakresie ochrony przyrody. Wymagające dłuższego zaangażowania niż większość programów wolontariackich oraz intensywniejszy rozwój zawodowy, staże zapewnią Ci przewagę w karierze konserwatorskiej.

Staże GVI budują twoją sieć i wznawiają ją, dając ci bezpośredni dostęp do odległej, opartej na badaniach branży i zwartej sieci, ze specjalistycznymi szkoleniami prowadzonymi przez doświadczonych specjalistów.

Wolontariat ochrony przyrody zabezpieczający sprzęt do monitorowania dzikiej przyrody na drzewie w terenie

 

Będziesz mieć dedykowaną opiekę jednego z naszych wysoko wykwalifikowanych pracowników, wraz z cotygodniowymi sesjami jeden na jednego, które pomogą Ci w rozwoju zawodowym, oraz zaleceniami dotyczącymi ukończenia stażu.

Dla początkującego działacza ochrony przyrody szkolenie i prowadzenie stażu z dziką fauną i florą może mieć bardzo pozytywny wpływ na perspektywy zatrudnienia w tej dziedzinie.

Staże związane z ochroną przyrody w Południowej Afryce są idealne dla miłośników dzikiej przyrody, ponieważ kraj ten jest uznawany za jeden z zaledwie 17 mega-różnorodnych narodów na świecie.

Jednym z przykładów stażu w dzikiej przyrodzie, który może pomóc Ci rozpocząć karierę w zakresie ochrony przyrody, jest staż w GVI FGASA w zakresie prowadzenia i prowadzenia kariery w Afryce Południowej.

 

Hiena spogląda z zakurzonej drogi na sawannie

 

Ten 23-tygodniowy program oferuje certyfikowane szkolenie. Po ukończeniu kursu będziesz mieć możliwość odbycia stażu, który zapewni ci jeszcze większą ekspozycję zawodową, umożliwiając zdobycie wiedzy specjalistycznej w takich dziedzinach, jak badania lub działania przeciwdziałające kłusownictwu.

Połączenie treningu i praktycznego doświadczenia zapewni ci stopę w drzwiach, pewnie wkraczając na ścieżkę kariery konserwatorskiej.

Eksploruj afrykańskie projekty ochrony przyrody z GVI. Przejrzyj naszą ofertę staży i możliwości wolontariatu w Afryce już dziś.