Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Jak poprawić swoje CV dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami wolontaryjnymi.

By Petrina Darrah 4 months ago
Jak poprawić swoje CV dzięki doświadczeniu w zarządzaniu projektami wolontaryjnymi

 

Chcesz rozpocząć karierę w zarządzaniu projektami? Oto, w jaki sposób zarządzanie projektami wolontariuszy może pomóc Ci stworzyć wyjątkowe CV.

Jeśli zastanawiasz się, jak rozpocząć karierę managera projektów, rozważ wolontariat zagraniczny jako sposób na zdobycie doświadczenia potrzebnego, by ot do odtworzyć sobie te drzwi.

Oprócz świetnego wkładu w CV, międzynarodowe doświadczenia zapewnią Ci przygodę życia i globalną perspektywę.

 

dwaj mężczyźni pochylili się nad stołem, czytając książki

 

Dodaj doświadczenie zarządzania projektami do swojego CV

Posiadanie doświadczenia w zarządzaniu projektami w CV pomoże wywrzeć wrażenie na potencjalnych pracodawcach.

Oprócz pokazania, że masz już pożądane umiejętności, będziesz w stanie wykazać, że jesteś zaangażowany w swoją ścieżkę kariery i chcesz myśleć o niej kreatywnie.

 

dwaj mężczyźni pochylili się nad stołem, czytając książki

 

Umiejętności zarządzania projektami są zawsze wartościowym dodatkiem do twojego CV, ponieważ to umiejętność która ma znaczenie bez względu na to, którą ścieżkę kariery wybierzesz.

Większość pracodawców poszukuje  naturalnych przywódców, dobrych organizatorów, i tych, którzy potrafią się dobrze komunikować. 

Jednak to posiadanie doświadczenia w zarządzaniu projektami może otworzyć możliwości pracy w wielu dziedzinach.

Jak zdobyć doświadczenie w zarządzaniu projektami

 39/5000 Wolontariusz i kobieta z Fidżi czytająca

 

Doświadczenie zawodowe to Twój złoty bilet do niesamowitej pracy project managera.

Jeśli masz problemy ze znalezieniem pracy w zawodzie kierownika projektu, z powodu braku wystarczającego doświadczenia, wolontariat może być rozwiązaniem, którego szukasz. 

Międzynarodowe programy wolontariackie GVI oferują logiczny sposób na zdobycie doświadczenia zawodowego.

Wolontariat lub staż za granicą daje szansę na zdobycie praktycznych umiejętności w trudnym środowisku.

 

Ludzie w małej łódce podróżującej u wybrzeży wyspy

 

Będziesz w stanie wykazać, że możesz zarządzać czasem i wykonywać zadania. Możesz mówić o bezpośrednim wkładzie, jaki wniosłeś w projekt, oraz o twardych i miękkich umiejętnościach, które zdobyłeś po drodze.

Dzięki celom indywidualnym i grupowym rozwiniesz swoje umiejętności krytycznego myślenia, współpracy, rozwiązywania problemów i zdolności adaptacyjnych. Wzbogacą one Twoje CV i pomogą zwiększyć Twoje szanse na zatrudnienie.

 

 48/5000 Wolontariusze oglądają prezentacje na plaży

 

Staż zagraniczny w GVI to także świetny sposób, aby pokazać, że masz pasję – cechę tak pożądaną przez pracodawców.  

Jaka jest różnica między wolontariatem a doświadczeniem zawodowym?

Doświadczenie wolontariuszy jest wieloaspektowe, co daje szerszy zakres doświadczeń niż praca wykonywana lokalnie w miejscu zamieszkania. 

Dodanie programu wolontariackiego do CV jest wyraźnym potwierdzeniem, że zależy Ci na  rozwoju osobistym i zawodowym. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz w stanie zaprezentować się potencjalnym pracodawcom jako osoba z silnym poczuciem globalnego obywatelstwa.

 

dwóch ochotników malujących blachę falistą

 

Doświadczenie wolontaryjne w twoim życiorysie pokazuje, że jesteś pasjonatem i masz wiedzę na temat problemów globalnych. Podkreśla także międzynarodowe doświadczenie, które jest bardzo poszukiwane w dzisiejszych coraz bardziej wielokulturowych miejscach pracy.

W rzeczywistości, międzynarodowe doświadczenie może znacznie zwiększyć twoje szanse na znalezienie zatrudnienia. Badanie Kaplana, zatytułowane Going Global, wykazało, że respondenci z międzynarodowym doświadczeniem w swoim CV mieli dwa razy większe szanse na znalezienie pracy w ciągu sześciu miesięcy od ukończenia studiów, w porównaniu z rówieśnikami, którzy nie wyjechali za granicę.

Międzynarodowe doświadczenie w zarządzaniu projektami wolontaryjnymi przygotowuje Cię do globalnej kariery, zapewniając narzędzia do odniesienia sukcesu w kontekście międzynarodowym.

Doświadczenie to obejmuje umiejętność rozumienia i wywarcia wpływu na ludzi z różnych środowisk oraz umiejętność podejścia do złożoności pracy w różnych kulturach i krajach. Ta zaradność i odporność są idealnymi atrybutami kariery w zarządzaniu projektami.

 

Wolontariusze obserwują przymocowanie urządzenia geodezyjnego do drzewa w lesie

Zarządzanie projektami wolontaryjnymi z GVI

Międzynarodowe staże GVI są specjalnie zaprojektowane w celu rozwijania umiejętności pracy w zespole i umiejętności przywódczych, co daje szansę na zdobycie praktycznego doświadczenia, przyczyniając się jednocześnie do rozwiązywania kluczowych globalnych problemów w różnych dziedzinach. 

Staże GVI obejmują element szkolenia Institute of Leadership Management (ILM). ILM to stowarzyszenie branżowe zrzeszające ponad 30 000 specjalistów. 

Ten kurs przywództwa nauczy Cię teoretycznych pojęć związanych z prowadzeniem zespołu i da ci szansę wykorzystania tej wiedzy w rzeczywistych sytuacjach. Będziesz mógł umocnić swoje umiejętności przywódcze poprzez wyznaczone działania, prezentacje, zadania i okresy sprawdzające.

 

Lokalna kobieta z RPA pisze na białej tablicy

 

Praktyki zagraniczne oferują również możliwości budowania portfela aspirującym kierownikom projektów. Nasze staże za granicą wymagają od uczestników objęcia przywództwa i koordynowania osobistego projektu. Będzie to konkretny projekt badawczy, który zostanie przeprowadzony w tej dziedzinie.

Będziesz mieć również mentora, który pomoże ci dokonać przeglądu projektu w trakcie stażu. Cotygodniowe sesje mentorskie i oceny jeden na jednego zapewniają porady ekspertów.

Dodatkowo po zakończeniu projektu wrócisz do domu z profesjonalną rekomendacją.

 

Two people looking at a GVI program finder

 

Połączenie szkolenia, praktycznego doświadczenia i wykwalifikowanej opieki mentorskiej oznacza, że ​​będziesz mieć wszystkie odpowiednie składniki do udanego CV.

 

Uzupełnij swoje CV i zdobądź doświadczenie w zarządzaniu projektami z GVI. Poznaj nasze staże i wolontariaty za granicą już dziś.