Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Pięć powodów, aby odwiedzić Ban Nam Khem podczas pobytu w Phang Nga w Tajlandii.

By Petrina Darrah 5 months ago
Pięć powodów, aby odwiedzić Ban Nam Khem podczas pobytu w Phang Nga w Tajlandii.

Odwiedź tę wyjątkową wioskę rybacką, aby lepiej zrozumieć wyzwania stojące przed miejscową ludnością oraz ważne wydarzenia historyczne w regionie.

Ban Nam Khem, mała wioska, która została mocno dotknięta tsunami w 2004 roku, znajduje się z dala od miejsc turystycznych na wybrzeżu Phang Nga.Odbudowa zniszczeń w połączeniu z idylliczną lokalizacją przyciąga tu turystów z całego świata.

Podczas wolontariatu w Tajlandii weź pod uwagę pięć istotnych powodów, aby odwiedzić Ban Nam Khem.

 

Dołącz do nas, aby skorzystać z jednej z naszych ofert wolontariatu GVI w Phang Nga w Tajlandii.

1) Odwiedź park pamięci ofiar tsunami w Ban Nam Khem

W 2004 r. Ban Nam Khem stracił połowę ludności, gdy tsunami zalało wioskę. Kiedy woda opadła, tylko 49 domów pozostało spośród 1500, które stały tu przed tragedią.  

Ban Nam Khem poniósł największe straty w tym tsunami w porównaniu z jakimkolwiek innym miastem w Tajlandii, proporcjonalnie do liczby ludności. Prawie połowa Tajlandczyków zabitych w tsunami pochodziła z tej wioski.

Skala tej dewastacji doprowadziła do powstania Parku Pamięci Tsunami we wsi. Pomnik został zbudowany w 2005 i 2006 roku, na obszarze, w którym tsunami dokonało największych zniszczeń

Możesz odwiedzić pomnik tsunami, aby złożyć hołd i dowiedzieć się więcej o tej skutkach klęski żywiołowej. Na pomniku znajdziesz nazwiska i wizerunki osób, które zginęły w tym wydarzeniu.

2) Poznaj Morze Andamańskie

Gdy zgłosisz się na ochotnika do Phang Nga, zrób sobie przerwę i udaj się wzdłuż Morza Andamańskiego, aby odkryć.

 

Położony na Morzu Andamańskim resort  Phang Nga oferuje szereg plaż z białym piaskiem i krystalicznie czystą wodą. Ban Nam Khem to dobra baza wypadowa do odkrywania jednych z najlepszych plaż i podwodnych atrakcji w Tajlandii.

Wybierz się na całodniową wycieczkę po wyspie i nurkuj z rurką wokół wysp Similan lub Surin i ciesz się wyjątkowym życiem morskim. Możesz też zdobyć kwalifikację PADI, aby lepiej poznać to co kryje głębia morza.

Aby lepiej zrozumieć i docenić podwodny świat Phang Nga, możesz wziąć udział w projekcie ochrony i badań raf koralowych GVI. W tym programie spędzisz czas nurkując na tropikalnych wodach Morza Andamańskiego, obserwując żółwie morskie, ośmiornice i inne morskie zwierzęta, pomagając jednocześnie chronić wrażliwe koralowce.

Ban Nam Khem jest także dobrą bazą wypadową do odkrywania dalszych miejsc w Phang Nga. Zaledwie 90 minut jazdy samochodem na wschód od Ban Nam Khem jest zatoka Phang Nga. Jednodniowa wycieczka po tym obszarze pozwoli ci odwiedzić unikalne wapienne formacje i turkusowe zatoczki znanego Parku Narodowego Ao Phangnga.

3) Pomóż chronić zagrożone żółwie morskie

Ban Nam Khem to idealna lokalizacja na ochotnika w Tajlandii z programem ochrony żółwi morskich.

 

Ban Nam Khem to idealne miejsce, aby dowiedzieć się więcej o ochronie żółwi morskich w Tajlandii.

Programy ochrony żółwi morskich GVI działają we współpracy z Królewskim Tajlandzkim Centrum Ochrony Żółwi Morskich i Centrum Badań i Rozwoju Rybołówstwa Przybrzeżnego Phang Nga, położonym w pobliżu wioski. Projekty GVI umożliwiają uczestnictwo w praktycznej ochronie żółwi.

Możesz pomóc w ochronie zagrożonego zielonego żółwia, dzieląc odpowiedzialność za hodowanie piskląt w centrach ochrony i badań.

Twoje obowiązki mogą obejmować czyszczenie zbiorników żółwi, zbieranie danych o pisklętach i potencjalne prowadzenie badań nad ich rozwojem poznawczym.

Być może będziesz w stanie uczestniczyć w wypuszczaniu setek młodych żółwi do oceanu.

 

Zostań wolontariuszem w Tajlandii, a możesz pomóc w uwolnieniu młodych żółwi do oceanu.

4) Lepsze zrozumienie wyzwań, przed którymi stoją Tajowie

Jednym z najbardziej przekonujących powodów, aby odwiedzić Ban Nam Khem, jest ucieczka ze szlaku turystycznego i poznanie prawdziwego życia w Tajlandii. 

 

Kiedy zgłosisz się do GVI w Tajlandii, zyskasz bardziej szczegółowy obraz wyzwań, przed którymi stoi ten kraj. Oprócz zanurzenia się w lokalnej kulturze, otrzymasz szkolenie na temat celów zrównoważonego rozwoju ONZ oraz tego, w jaki sposób GVI działa na ich rzecz poprzez projekty w naszej pobliskiej bazie.

 

Gdy zgłosisz się na ochotnika do Tajlandii, przejdziesz szkolenie w zakresie celów zrównoważonego rozwoju ONZ.

 

GVI oferuje szereg projektów, które dotyczą różnych obszarów oddziaływania.

Możesz dowiedzieć się więcej o globalnym zdrowiu publicznym, pomagając w warsztatach żywieniowych i higienicznych. Możesz także pomóc w prowadzeniu konwersacyjnych lekcji angielskiego, które mogą zwiększyć dostęp do większej liczby możliwości zatrudnienia.

5) Rozwijaj swoje umiejętności zawodowe z GVI

Pomóż oczyścić plaże w zatoce Phang Nga, gdy będziesz wolontariuszem w Tajlandii.

 

Możliwość wolontariatu w Tajlandii jest ciekawym sposobem na poznanie kraju, z korzyścią zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla ciebie.

Oprócz tego, że możesz pochłonąć nadmorskie piękno Tajlandii, spędzając czas w Phang Nga jako wolontariusz, wzbogacisz swoje CV wyposażając się w szereg  miękkich umiejętności.

Na przykład ścisła współpraca z lokalnymi partnerami i członkami społeczności pomoże poprawić umiejętności komunikacji międzykulturowej i umiejętności przywódczych.

Możesz także nauczyć się szeregu trudnych umiejętności, w zależności od wybranego projektu. Na przykład, jeśli zdecydujesz się pomóc w projektach związanych z zanieczyszczeniem tworzyw sztucznych i projektami związanymi z ochroną środowiska, możesz nauczyć się szeregu technik badań i badań różnorodności biologicznej.

Naucz angielskiego w Tajlandii dzięki jednej z możliwości wolontariatu GVI.

Staż nauczycielski w Phang Nga może umożliwić uzyskanie certyfikatu TEFL, co daje umiejętności potrzebne do nauczania języka angielskiego w dowolnym miejscu na świecie.

Odkryj możliwości wolontariatu w Tajlandii z GVI. Przejrzyj naszą ofertę programów wolontariackich i staży już dziś.