Announcement
TRAVEL UPDATE: Answers to your questions about COVID-19
Select Page

Przewodnik po zatoce Phang Nga. Co zobaczyć, kiedy i jak

By Petrina Darrah 5 months ago
A boat sailing through water alongside an island outcrop

Zatoka Phang Nga to obszar o wyjątkowej urodzie. Blisko stąd na Phuket, Krabi i tajlandzkiej bazy projektów GVI
w Tajlandii. Sprawdź co możesz tam przeżyć i zobaczyć.

Z czystymi wapiennymi skałami,  szmaragdowymi wodami i mnóstwem tropikalnych wysp, Zatoka Phang Nga jest jednym z najpiękniejszych miejsc w Tajlandii. W samej prowincji Phang Nga funkcjonują aż 4 rezerwaty przyrody, a to najlepszy dowód na  bogactwo tutejszej przyrody. 

Phang Nga to nie tylko bogactwo morza i raf koralowych, ale także wyjątkowej urody góry pokryte jednym z najstarszych lasów deszczowych na świecie. 

 

Zatoka Phang Nga w Tajlandii jest pełna wspaniałych krajobrazów i jest idealną lokalizacją, aby dołączyć do naszego programu wolontariatu GVI.

 

Oto nasz przewodnik, który pomoże Ci doświadczyć w pełni atrakcje zatoki Phang Nga.

Dojazd do zatoki Phang Nga

Gdzie jest Phang Nga Bay?

Zatoka Phang Nga znajduje się w Tajlandii nad Morzem Andamańskim. Położona jest około 24 kilometrów na północny –  wschód od Phuket, w południowej Tajlandii na półwyspie Malajskim. 

Najbliższe lotniska znajdują się w Krabi i Phuket. Każde z tych miejsc stanowi dobrą bazę wypadową do odkrywania prowincji Phang Nga. Inną opcją jest rozpoczęcie podróży w Khao Lak, gdzie łatwo o transport na okoliczne wyspy i gdzie plaże są jednymi z najpiękniejszych w Tajlandii.

 

Popołudniowa wycieczka łodzią po Phangngi to popularny dzień w naszym programie wolontariatu GVI.

 

Z Phuket lub Khao Lak na molo Suraku znajdujące się w zatoce Phang Nga jest około 90 minut jazdy łodzią.  

Kiedy się tam wybrać?

W Phang Nga pod względem pogody rok dzielimy na dwa okresy. Od połowy października do połowy kwietnia pogoda jest czysta i słoneczna. Jest mniej opadów i ogólnie pogoda jest chłodniejsza i mniej wilgotna, szczególnie w grudniu i styczniu. To właśnie wtedy turystów jest najwięcej. Aby uciec od tłumów, odwiedź zatokę wcześnie rano lub później wieczorem.

 

Najlepszym sposobem, aby zobaczyć zatokę Phang Nga, szczególnie w ruchliwych porach roku, jest rano lub wieczorem, gdy jest ciszej.

 

Jeśli zdecydujesz się odwiedzić Phang Nga od maja do października, czyli w sezonie monsunowym, będzie znacznie mniej osób, ale być może będziesz musiał walczyć z częstymi opadami deszczu i wysoką wilgotnością.

Najlepszy sposób, aby zobaczyć zatokę Phang Nga

Najlepszym sposobem, aby zobaczyć zatokę Phang Nga, jest zorganizowana wycieczka. Szereg całodniowych i południowych opcji wycieczek wyrusza z Krabi, Phuket i Khao Lak.

Większość wycieczek odbywa się według podobnego planu podróży i obejmuje najważniejsze atrakcje, takie jak Wyspa Jamesa Bonda i Ko Panyi, wioska rybacka zbudowana na palach.

Zazwyczaj zatokę eksploruje się łodzią, z przerwami na pływanie na ustronnych plażach lub kajakiem wokół wapiennych formacji skalnych i jaskiń morskich.

 

Przewodniki turystyczne po zatoce Phang Nga odbędą się z tobą, aby zaplanować najlepszy sposób, aby zobaczyć jak najwięcej podczas podróży wolontariackiej.

 

Wycieczki kajakowe z przewodnikiem po zatoce Phang Nga to ekologiczna i spokojniejsza alternatywa dla zwiedzania zatoki. Jest to świetna opcja do znalezienia zacisznych miejsc w okolicy, takich jak zatopione jaskinie morskie, bagna namorzynowe pełne dzikiej przyrody i plaże ukryte przed większością odwiedzających.

Popołudniowa wycieczka po zatoce Phang Nga to świetny wybór, jeśli chcesz doświadczyć złotych odcieni tajlandzkiego zachodu słońca podczas rejsu po Morzu Andamańskim.

Najlepsze rzeczy do zobaczenia i zrobienia

Wycieczki po zatoce Phang Nga zabierają wolontariuszy do jaskiń, lasów tropikalnych i zatrzymują się na spływy kajakowe, zwiedzanie i wiele innych.

 

Jeżeli zdecydujesz się na jedną ze zorganizowanych wycieczek to zwiedzanie zatoki zajmie Ci jeden dzień. Będzie czas na spływy kajakowe, pływanie, nurkowanie z rurką i piknikowy lunch na plaży.

Większość wycieczek koncentruje się na wyspach i innych interesujących miejscach w Parku Narodowym Ao Phangnga. Jako obszar chroniony w parku żyje bardzo niewiele osób. Podczas podróży na pewno spotkasz innych turystów, ale przy odrobinie szczęścia nadal będziesz mógł cieszyć się spokojnymi chwilami w otoczeniu bujnej przyrody parku.

Park Narodowy Ao Phang Nga jest domem dla największych pozostałych pierwotnych lasów namorzynowych w całym kraju, poprzecinanych kanałami pływowymi. Pionowe klify osłaniają zatoki pokryte dziesiątkami wysp.

 

Rejsy statkiem po zatoce Phang Nga w Tajlandii obejmują niesamowite widoki i pokazaną tu wyspę Jamesa Bonda.

 

Tutaj znajdziesz klasyczną scenerię krasową, która pojawiła się w filmie Jamesa Bonda „Człowiek ze złotym pistoletem”. Wycieczki do Phang Nga zwykle kończą się Ko Phing Kan, popularnie zwaną wyspą Jamesa Bonda.

Rejsy statkiem po tym parku morskim zazwyczaj dają również szansę na poznanie „hongów” czyli wewnętrznych komór wapiennych wysp.

Możesz uzyskać dostęp do hongów, wiosłując kajakami przez jaskinie, które otwierają się w przypominające pączki centra wysp. Wewnątrz są ukryte ekosystemy z małpami, motylami, ptakami i krabami.

Dostęp do mniejszych hongów zależy od pływów, a wejścia mogą się szybko otwierać lub zamykać.

 

Rejsy statkiem Phang Nga zabierają wolontariuszy do pięknych, cichych jaskiń.

W pobliżu zatoki Phang Nga

Jeśli planujesz pozostać w okolicy Phang Nga dłużej niż jeden dzień, możesz wybrać się na zwiedzanie plaż w pobliżu Khao Lak, zagłębić się w lasy deszczowe Parku Narodowego Khao Sok lub spędzić czas na wolontariacie z GVI.

Nasza baza GVI znajduje się w małej wiosce rybackiej Ban Nam Khem, około pół godziny drogi od miasta Khao Lak. Z tej bazy można łatwo dotrzeć do zatoki Phang Nga podczas jednodniowych wycieczek i wycieczek, a także do innych parków narodowych i okolicznych atrakcji.

 

Zatoka Phang Nga w Tajlandii jest domem dla pięknych lasów tropikalnych, w których można badać programy wolontariatu GVI.

 

Wybór programu wolontariatu GVI wzbogaci twoje podróże po Tajlandii. Z dala od typowych turystycznych miejsc, wolontariat z GVI jest także okazją do poznania lokalnej społeczności, przyczyniając się jednocześnie do zachowania cennych siedlisk przybrzeżnych i dzikiej przyrody.

Zostań wolontariuszem w Tajlandii z GVI, aby przeżyć przygodę i zrównoważone podróże w Phang Nga. Przeglądaj naszą ofertę etycznych projektów  już dziś.